Komoly betegségek fenyegetik a városban lakókat

A közlekedés okozta zaj a második legnagyobb környezeti probléma az Európai Unióban, ráadásul az egészségünkre is igen komoly hatással van - áll a WHO jelentésében.

Az ENSZ Egészségügyi Világszervezete, a WHO szerint a zajszennyezés szabályozása közel sem megfelelő, pedig a gépjárművek nagyjából ugyanannyi zajt generálnak, mint negyven évvel ezelőtt (a technikai fejlődés ellenére). Ugyanakkor a városok egyre népesebbé válnak, így jóval többen vannak kitéve a zaj egészségkárosító hatásainak. A zajszennyezettség ronthatja a krónikus betegek állapotát, és olyan problémák lehetséges forrása lehet, mint amilyen a stroke, a szívroham, a depresszió , a diabétesz és az alvászavarok.

A szakemberek szerint nincs olcsó és egyszerű módszer a zajszennyezettség megszüntetésére, mint ahogy egyelőre az is kivitelezhetetlen, hogy az emberi fület "elzárjuk" a zaj elől. Egységes fellépéssel és szabályozásokkal azonban csökkenthető a zajszennyezettség.

"Meg kell találni azt a szervezetet, aki vállalja a felelősséget és a program keresztülvitelét. Ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy a zaj csökkentésével egyéb környezetszennyező hatások is csökkenhetnek, így két legyet üthetünk egy csapásra" - mondja Tor Kihlman az alkalmazott akusztika professzora.

A zajterhelés egészségügyi probléma

A szakember három olyan módszert is ajánl, amellyel csökkenthető a zajszennyezés : a csendesebb közösség közlekedési eszközök előnyben részesítése, a járművek sebességének hatékonyabb szabályozása, illetve hatékonyabb várostervezés (amelyben az épületek zajfogóként is működnek).

A zaj egészségügyi hatásai közül a legismertebb a zaj miatt depressziósabbak és stresszesebbek is vagyunk, így annak szabályozása hosszú távú érdek.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

A Tiszántúl mellett a Dunántúlon is szakadozik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre is kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra