Joghurttal csökkenthető a cukorbetegség kialakulási esélye

Brit kutatók szerint napi egy pohár joghurt elfogyasztása segíthet megelőzni a kettes típusú cukorbetegség kialakulását.

A legújabb kutatások szerint a rendszeres joghurtfogyasztás jelentősen csökkentheti a diabétesz kialakulási esélyeit. Azonban nem csak a joghurtnak, hanem más, erjesztett tejtermékeknek, például a túrónak is hasonló jótékony egészségügyi hatásai vannak.

Veszélyezteti önt a cukorbetegség? Töltse ki tesztünket, és megtudja! A joghurt , valamint az alacsony zsírtartalmú sajtok rendszeres fogyasztása 11 év alatt mintegy 24 százalékkal csökkentheti a cukorbetegség kialakulási esélyét. A legjobb azonban, ha hetente négy és fél pohár (poharanként 125 gramm) joghurtot fogyasztunk el, ez ugyanis 28 százalékkal csökkenti a cukorbetegségre való hajlamot.

A Cambridge Egyetem tudósai szerint a mostani kutatás segíthet felhívni az emberek figyelmét arra, hogy egyes élelmiszereknek milyen fontos szerepük lehet a krónikus betegségek prevenciójában.

"Szinte állandóan csak arról hallhatunk mindenhol, hogy bizonyos élelmiszerek, például a cukros üdítők, milyen rosszat tesznek az egészségünknek - nyilatkozta Dr. Nita Forouchi, az Orvosi Kutató Tanács (MRC) járványtani szakértője - Ezért az emberek számára biztató lehet, ha tudomást szereznek róla, hogy vannak ételek, amik pozitív hatással vannak az egészségre."

A kettes típusú cukorbetegség kialakulásában nagyon nagy szerepet játszanak az életmódbeli tényezők, például a túlsúly, az ülő életmód és az egészségtelen étrend. Kettes típusú cukorbetegségről akkor beszélhetünk, ha a szervezet fokozatosan elveszíti a cukor lebontásának képességét, aminek következtében a cukor felhalmozódik, és károsítja a belső szerveket.

A mostani kutatás során a tudósok összesen 4255 résztvevő étkezési szokásairól gyűjtöttek adatokat 11 éven keresztül. Ez idő alatt összesen 753 páciensnél alakult ki kettes típusú diabétesz.

A joghurtfogyasztók körében ritkább a cukorbetegség (Fotó: Europress)

Az adatok szerint az alacsony zsírtartalmú erjesztett tejtermékeket fogyasztók körében több mint húsz százalékkal alacsonyabb volt a cukorbetegség előfordulása. Sőt, a rendszeres joghurtfogyasztók esetében 28 százalékkal volt alacsonyabb a cukorbetegség kialakulási esélye. Ez azonban csak azokra volt jellemző, akik hetente legalább négy és fél, 125 grammos joghurtot elfogyasztottak.

A tudósok szerint az erjesztett tejtermékek a probiotikus baktériumoknak, valamint a K-vitamin-tartalmuknak köszönhetik jótékony egészségügyi hatásaikat.

A kutatás részletes leírása a című orvosi szaklap legfrissebb számában olvasható.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Tumormarkerek a laborleleten: biztosan rákot jeleznek?

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +23 °C
Minimum: +15 °C

A Dunántúlon gomolyfelhők zavarják időszakosan a napsütést, és már a keleti országrészben is szakadozik a felhőzet, de arrafelé maradnak tartósan borult tájak is. A csapadékrendszer fokozatosan gyengül, a tartós eső legtovább a Tiszántúlon tart ki. Emögött elsősorban a Dunától keletre helyenként záporok is kialakulhatnak. Az északnyugati, északi szél a keleti harmad kivételével többfelé lesz erős. Késő délutántól kezd veszíteni erejéből a szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 20 és 25 fok között valószínű, ennél hűvösebb idő a tartósan felhős, csapadékos keleti, északkeleti tájakon lehet. Késő estére 13 és 19 fok közé hűl le a levegő. Fronthatások napközben nem várhatóak, az ország négy keleti megyéjében elsőfokú figyelmeztetés van érvényben nagyobb mennyiségű eső miatt.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra