11 meglepő tipp egy jobb élethez
Ellentmondanak a logikának, de...Tippek, amelyek ellentmondanak a logikának - legalábbis első hallásra. Ezekből válogattunk össze egy csokrot.
Jobban akarunk aludni? Igyunk kávét!
Egy japán tanulmány azt vizsgálta, hogyan lehet a legtöbbet kihozni egy rövid napközbeni alvásból. Az eredmények szerint akkor, ha ezt kávéval kombináljuk: 200 mg koffein (ez 1-2 csésze kávét jelent) utánra tervezett húszperces pihenő hatására sokkal jobban teljesítettek teszteken azok, akik pihenésük előtt kávét fogyasztottak mint azok, akik nem - és sokkal éberebbnek is érezték magukat.Meglepő tények
Hol nyílt Európa első kávéháza, ki találta fel a kávédarálót, és hol számított válóoknak, ha nem kapott a nő elég kávét? - összeállításunkból megtudhatja. Kattintson!
Egészséges fogat akarunk? Ne mossuk meg őket evés után!
Ne mossunk azonnal fogat evés és ivás után: akkor különösen ne, ha ezek savasak voltak. A savas ételek, például citrusok, energiaitalok, paradicsom, szénsavas italok puhítják a zománcot, ha pedig azonnal nekiállunk fogat mosni, akkor mindez felgyorsítja a sav fogzománcra kifejtett hatását és gyengíti az alatta lévő réteget. Várjunk egy fél órát vagy egy órát, mielőtt fogat mosunk.
A jobb élethez néha furcsa tanácsokon keresztül vezet az út
Kisebb ruhaméretet akarunk? Szedjünk fel pár kilót!
De nem mindegy, hogy milyet: a trükk abban rejlik, hogy izomsúlyt kell felszednünk. Vegyünk két 75 kilós embert, az egyikük súlyemelő, a másik nem. A súlyemelő könnyebben fog beleférni egy kisebb nadrágba, mint a nem súlyemelő. Mindez azért van, mert ugyan egy kilónyi zsír és egy kilónyi izom súlya ugyanannyi, az izom kevesebb helyet foglal el.Nagyobb izmokat és kisebb testtömeget tudunk elérni, ha megszabadulunk a zsírtól. Arra figyeljünk, hogy izomréteget ne a zsírréteg tetejére építsünk, csökkentsük a fogyasztott kalóriák mennyiségét és égessük a zsírt például súlyemeléssel vagy terheléssel.
Kevesebbet akarunk enni? Együnk többet!
Ha bedobunk egy 100 kalóriás csomagnyi sósperecet, sokkal éhesebbek leszünk, mintha valami lényegibbet ettünk volna. Ugyanis, ha kis mennyiségben fogyasztunk szénhidrátot, akkor csak a vércukrunkat emeljük meg és még több szénhidrátra leszünk éhesek.Inkább együnk valamilyen fehérjetartalmút: mogyoróvajat vagy sajtot, ahhoz még az alma is jól jöhet. Ezekben adagonként több a kalória, de afehérjeés a zsír hosszabb ideig tart minket tele és összességében még mindig kevesebb kalóriát fogyasztottunk.
Fáradtak vagyunk? Ne igyunk energiaitalt!
Az energiaitalokban ötször több koffein van, mint a kávéban, de ugyanakkor több mellékhatással is járnak: idegesség, ingerlékenység, gyors szívverés. Az italok taurin- és cukortartalma megdobja a vércukrunkat, ami aztán le is esik gyorsan, emiatt pedig belassulunk, ködös lesz a gondolkodásunk - és ilyenkor nyúlunk az újabb doboz energiaitalért.Felpuffadtunk? Igyunk vizet!
Első hangzásra úgy tűnik, hogy ez a legrosszabb tanács, pedig nem - ha például nagy rosttartalmú diétán vagyunk, a testünknek több vízre van szüksége, hogy még hatékonyabban tudjon működni. A víz ugyanis összekeveredik a vízben oldódó rostokkal és egy olyan zselészerű anyagot képez, amely csökkenti a belek mozgékonyságát és így a puffadást is. A vízfogyasztás szintén enyhíti a kiszáradás miatt bekövetkezett puffadást is.Fogyni akarunk? Felejtsük el a diétás üdítőitalokat!
Igazából minden szénsavas üdítőitalt el kell felejtenünk, a diétásokkal egyetemben. Tanulmányok szerint azon túlsúlyos felnőttek, akik ilyen diétás italokat ittak, több kalóriát fogyasztottak étrendjükben mint azok, akik csak cukros üdítőitalokat vettek magukhoz. Emellett egy másik tanulmány szerint a diétás italok fogyasztóinak 70 százalékánál az elmúlt 10 évben nőtt a derékkerülete.Mindezek mellett érdemes figyelni arra, hogy az alacsony zsír- vagy cukortartalmúnak, illetve lightnak hirdetett italok nem mindig jelentik azt, hogy kevesebb kalóriáról beszélünk, ugyanis amikor a gyártók kivesznek valamit egy italból és az ugyanúgy jó ízű maradt, akkor az azt jelenti, hogy valamit azért cserébe beletettek és ez sok esetben például cukor.