Megállítható az Alzheimer-kór

A Southampton University tudósai megállapították, hogy ha csökkentik az agyszövet gyulladását, azzal elejét vehetik az Alzheimer-kór további fejlődésének. Ez a felismerés pedig új gyógyítási utakat nyithat, s teheti sokkal jobbá számos idős ember életét.

Az Alzheimer-kór progressziójának lelassítása fontos kutatási terület, hiszen az idős emberek sokkal hosszabb ideig láthatják el magukat, és élhetnek teljesebb életet, ha a betegség nem kényszeríti őket mások jóindulatára.

A southamptoni kutatók rájöttek, hogy ha gátolják az egyik agyi receptor működését, amely az immunsejtek szabályozásáért felelős, akkor megakadályozzák a betegséget jelző memória- és a viselkedésváltozást is.

Az emlékezetzavarokkal, beszédzavarokkal és egyéb tünetekkel járó Alzheimer-kórnak négy szakaszát különíthetjük el. Ha bizonyos változásokat észlelünk családtagjainkon vagy akár saját magunkon, érdemes mihamarabb orvoshoz fordulni! Korábban úgy gondolták, hogy az Alzheimer-kór megzavarja az agy immunválaszait. De az új felfedezés arra utal, hogy az agyban keletkező gyulladás hajtja előre a betegség kifejlődését. A kutatócsapat azt reméli, hogy a felfedezése új kezelésekhez vezet, s lesz hatékony eljárás az Alzheimer-kór ellen , amelyre jelenleg nincs gyógymód.

Megállapították, hogy ha csökkentik az agyszövet gyulladását, azzal elejét vehetik az Alzheimer-kór további fejlődésének

Dr. Diego Gomez-Nicola, a tanulmány vezető szerzője elmondta: „Ezek a felfedezések, amennyire csak a bizonyítékok alátámaszthatják, feltárták az Alzheimer-kór továbbfejlődésének útját. A következő lépés az, hogy szorosan együttműködve a partnereinkkel a gyógyszeriparban, találjunk egy biztonságos és megfelelő hatóanyagot, amelyet tesztelhetünk, hogy lássuk, hogyan működik az emberben.”

A tudósok a vizsgálatok során azonos korú egészséges és Alzheimer-kóros agyból származó szövetmintákat is használtak A mintákban megszámolták az úgynevezett mikroglia sejteket. Ezek a sejtek a sérült idegszövetben jelennek meg, és többek között eltávolítják a károsodott idegsejteket. A kutatók azt találták, hogy e sejtekből sokkal több volt az Alzheimer-kóros szövetekben. Továbbá azoknak a molekuláknak a száma, amelyek mikroglia sejtek számát szabályozzák a betegség súlyosságával korreláltak.

Forrás: Dailymail

)
Az ülőmunka veszélyei

A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!

Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Headache illustration
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +14, +18 °C
Minimum: +1, +8 °C

Több órára kisüt a nap, majd délután nyugat felől elkezd megnövekedni a felhőzet. Napközben számottevő csapadék nem várható, de estétől egyre többfelé kell esőre, záporra készülni. Megélénkül a délire forduló szél, 14, 19 fok közötti maximumhőmérsékleteket mérhetünk. Vasárnap nem jön front. Az előző napi fronthatás miatt azonban a fokozottan érzékenyek még mindig tapasztalhatnak vérnyomásproblémákat, illetve sokaknál a fejfájás sem szűnik meg teljesen. A napsütés javítja a hangulatot, a a kinti programoknak kedveznek a feltételek. Este, éjjel erős hidegfront érkezik! További fontos részletek a meteogyógyász® mai videójában! A légszennyezettség alacsony, alig változik. A légnyomás süllyed.

Egészséget befolyásoló hatások: