A fájdalom elsősorban éjszaka jelentkezik
A legtöbb hátfájós ember alvás közben némi forgolódás után képes olyan pozíciót felvenni, amely kényelmes. Ha viszont ez nem sikerül, vagy a fájdalom mindig olyankor jelentkezik, amikor lefekszünk, akkor mindenképpen menjünk orvoshoz, mert ez akár gerinctáji tumor jele is lehet. A másik lehetőség, hogy esetleg valamilyen fertőzés támadta meg a gerinc csontállományát. Akármelyikről is van szó, sürgősen szakorvosi segítségre lesz szükségünk.
Nem tudjuk pontosan meghatározni a fájdalom helyét
Ha hol az alsó, hol a felső részen érezzük a fájdalmat, netán az egész háti szakaszon, de úgy, hogy közben valójában nem tudnánk meghatározni a pontos helyét, az szívroham kezdeti jele is lehet. Különösen akkor, ha a fájdalom a mellkasban kezdődött, és onnan terjedt tovább. Ha a fájdalom nagyon erős és hirtelen jelentkezik, beszéljünk az orvosunkkal, de ha állkapocsfájdalmat is érzünk, valamint hányingerünk van és szédülünk, vagy fulladni kezdünk, azonnal menjünk kórházba.
A hátfájdalom erős merevséggel párosul ébredés után
Sokaknál előfordul, hogy ébredés után merevnek érzik a tagjaikat és egy kis fájdalmat is éreznek, de ennek számos oka lehet - kényelmetlen alváspozíció, szokatlan fizikai megerőltetés, vagy túl magas párnák. Ha azonban a merevség és a fájdalom fél óra után sem szűnik meg, lehet, hogy az arthritisz valamilyen gyulladásos formájában szenvedünk. Mivel ez többek között a szívbetegség és a stroke kockázatát is növelheti, nem szabad ignorálni a tüneteket, hanem szakemberhez kell fordulni, hogy felírhasson valamilyen gyulladáscsökkentőt.
Csontritkulás esetén
Ha korábban már diagnosztizáltak nálunk csontritkulást , esetleg nemrég valamilyen balesetünk volt, vagy szteroidokat szedünk, akkor a hátfájás olyan gerincproblémákra utalhat, amelyeket sürgősen kezelni kell. Lehet, hogy merevítőre lesz szükségünk vagy rendszeres gyógytornára - ezt pontosan csak szakorvos mondhatja meg.
Forrás: prevention.com