Nagyot ugrott a napelemek iránti kereslet

A rezsicsökkentés megváltoztatása kapcsán érkezett első hírek a napelemek iránti keresletet is jelentősen megnövelték. Ősz végétől várhatóan az engedélyeztetési és telepítési folyamat ideje is megnövekszik.

Nyolcszorosára emelkedett a napelemek iránti kereslet azt követően, hogy bejelentették a gáz és villanyáram árának drasztikus megemelését – írja az atv.hu . A csatorna híradójának nyilatkozó szakember szerint az energia piaci ára várhatóan tovább fog emelkedni, így a napelemek megtérülési ideje folyamatosan csökken. 

Ősztől többet kell várni a telepítésre

Németh Szilárd rezsicsökkentésért felelős kormánybiztos július 21-én Tusnádfürdőn jelentette be, hogy havi 144 köbméter földgáz- és 210 kilowattos áramfogyasztásig mindenki rezsicsökkentett áron kapja az energiát. Emiatt országszerte jelentősen megnőtt az érdeklődés az alternatív energiaforrások iránt. Kujáni Péter, az Energiatakarék értékesítési vezetője szerint a bejelentés óta nyolcszorosára nőtt a kereslet a napelemek iránt, ám mindez egyelőre nem terheli meg a kivitelezést. Hozzátette viszont azt is: a megnövekedett igény miatt körülbelül ősz végétől jelentősen meghosszabbodik az engedélyeztetési is telepítési folyamat ideje.

napelem
Nyolcszorosára emelkedett a napelemek iránti kereslet. Fotó: Getty Images

A szakember szerint az engedélyeket aszerint adják ki, hogy az adott helyszínen lévő hálózat mit bír el. Hozzátette: a napelem rendszerek szaldó elszámolásúak, vagyis éves egyszer történik leolvasás.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Ezt az italt senkinek sem ajánlja a szívsebész – Már kis mennyiségben is növeli a vérnyomást
citromos víz
Kiderült az igazság a citromos vízről – Így hat valójában a szervezetre
D-vitamin
Meglepő, melyik vitamin az emésztés rejtett támasza – Hiánya hamar panaszokat okoz
Azonnali hatállyal kivonták a forgalomból ezt a gyógyszert – a betegektől is visszakérik
pajzsmirigy-alulműködés
Korai tünetek, hogy kevés hormont termel a pajzsmirigy – Erre figyelj nőként
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +29 °C
Minimum: +12 °C

Felhőtlen vagy derült, napos, száraz időben lesz részünk. Az északi, északkeleti szelet a Dunától keletre több helyen élénk, az északkeleti megyékben olykor erős lökések is kísérhetik. Késő estére 16 és 25 fok közé hűl le a levegő. Csütörtökre nem várható fronthatás, fellélegezhetnek a frontérzékenyek.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
A horzsolásra hintőport kell szórni. Igaz vagy hamis? – Teszteld a sebkezelési tudásod! Bár egy kisebb sebet látszólag egyszerű ellátni, de könnyű hibázni is. Töltsd ki sebkezelési kvízünket, és derítsd ki, mennyire vagy tisztában az alapvető elsősegélynyújtási szabályokkal!
kvíz
„Lehet hogy demiszexuális vagyok?” – Ezzel a 8 kérdéssel kiderítheted A vonzalom nem mindenkinél működik ugyanúgy. Egyeseknél csak azután jelenik meg, hogy valódi érzelmi kötelék alakult ki bennük – ők a demiszexuálisak. Vajon te is közéjük tartozol? Most kiderítheted.