Söpörjük le a pókhálót lábainkról!

Sok helyen olvashatunk a visszeresség megelőzéséről, de mi van azokkal, akiknél már kialakult? A viszér nemcsak egészségügyi, de - leginkább a nőknél - esztétikai probléma is. Tippjeinkkel mindkét esetben segítünk.

Főként a nőket sújtja a visszér

Akár genetikai örökség, akár rossz keringés vagy menopauza , esetleg hibás életmód okozta, a visszeresség mindenki életét megkeseríti. Nézzük, hogyan előzhetjük meg, hogy még több lila, kitágult ér hálózza be lábunkat.

Amit tehetünk:

  • Fogyjunk le! Azelhízásmiatt nőni fog lábunkban a vénás vérnyomás, ami tovább növeli a visszeresség kockázatát.
  • Csökkentsük a sóbevitelt! Ha túl sok sót fogyasztunk, szervezetünk vizet tart vissza, lábaink megduzzadnak, és a bennük pangó vér kitágítja az ereket. Kerüljük el a félkész és gyorséttermi ételeket, és helyettesítsük a sót fűszerekkel.

visszeresség visszerek visszér visszérbetegség dohányzás alkoholfogyasztás ülő munka sóbevitel túlzott sóbevitel fogyás menopauza
A nőket gyakrabban sújtja a visszér?

Harminc percenként álljunk fel!

  • Rakjuk fel a lábainkat! Amint hazatérünk, polcoljuk, fel lábainkat, így pihenjük ki a nap fáradalmait. Végtagjainkban pangó vér ezáltal könnyebben tud a szív felé áramlani: vénáink végre pihenhetnek kicsit.
  • Tartsunk "mikroszüneteket"! Ha ülőmunkát végzünk, harminc percenként álljunk fel, és sétáljunk öt percig. Ez kissé felpezsdíti majd keringésünket és pihenteti a lábvénák vénás billentyűit.
  • Ne dohányozzunk! A füstölés magas vérnyomást okoz, amely a visszeresség súlyosbodásának egyik oka.
  • Nagyon ritkán vagy egyáltalán ne fogyasszunk alkoholt! Az alkohol kitágítja vénákat, ezáltal a már meglévő visszeresség is egyre szembetűnőbb lesz.
  • Együnk sok áfonyát! Napi egy csésze áfonya elfogyasztásával pont annyi antioxidánst viszünk be szervezetünkbe, amennyi a vénák falának erősítéséhez kell. Fontos a kitartás: egy-három hónapos kúrára is szükségünk lehet, mire megtapasztalhatjuk a javulást vénáink állapotában.

Amit ne tegyünk:

  • Ne tegyük keresztbe lábainkat! Így vénáinknak sokkal nehezebb visszajuttatniuk a vért szívünkbe.
  • Ne napozzunk sokat! A meleg felgyorsítja vérkeringésünket és kitágítja vénáinkat, így azok még láthatóbbak lesznek. Ráadásul az UV-sugárzás vékonyabb bőrfelületen roncsolhatja az ereket.
  • Ne hordjunk szoros, alakformáló harisnyákat és nadrágokat! Akadályozzák a keringést.

Amivel próbálkozhatunk:

  • Használhatunk önbarnító krémet! A hófehér lábakon mindig sokkal feltűnőbb a visszeresség, mint az enyhén barnákon.
  • Hordjunk speciális harisnyát! Ha állómunkát végzünk, viseljünk olyan speciális harisnyát, amely lábunk megfelelő pontjain a megfelelő mértékű nyomást fejti ki, hogy támogassa vénáinkat.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -1 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Késő estére 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra