Így kezelhetjük otthon a visszereket

Fáj. Viszket. Duzzadt. Vérzik. Kiütések vagy fekély jelenik meg. A visszerek számtalan módon jelentkezhetnek, de egyik sem kellemes. Néhány tipp, hogy otthoni módszerekkel mit tehetünk ellenük.

Sokan hiszik azt, hogy a visszerek pusztán esztétikai problémát jelentenek, ami nem szép, de valahogy elviselhető. A valóság azonban az, hogy a kezeletlen visszerek komoly, akár életveszélyes egészségügyi problémát is előidézhetnek.

Az első visszerek megjelenése még nem feltétlenül igényel orvosi segítséget, néhány életmódbeli változtatással elodázhatjuk a műszeres beavatkozásokat.

Életmódbeli változások:

  1. Mozgás: A rendszeres testmozgás, például séta vagy biciklizés, segíthet javítani a vérkeringést és csökkenteni a visszerek kialakulásának esélyét. A visszeres vénák fájdalmának enyhítésére az edzés, a lábak felemelése ülve vagy fekve, illetve a kompressziós harisnya viselése segíthet. Ha a lábainkat nem tudjuk igazán emelni, támasszuk alá. A cél az, hogy a gravitáció segítse a vénákat a megfelelő irányba tolni a vért.
  2. Egészséges testsúly: A súlycsökkentés csökkentheti a lábakra nehezedő nyomást.
  3. Diéta: Ha a vénák egészségének javítása a célunk, érdemes célzott diétába fognunk. Pontosabban sok rostot, káliumot és flavonoidokat (A legígéretesebb flavonoid a varikózis tüneteinek kezelésére a „rutin”) illeszteni az étrendünkbe, mely kialakításához érdemes dietetikus segítségét kérni. Vannak olyan gyógynövények is, amelyek segíthetnek enyhíteni a tüneteket. (például a vadgesztenyéből készült krémek) Mint minden étkezési terv tervezésekor, itt is figyelni kell arra, hogy a szükséges tápanyagokat az élelmiszerekből, ne pedig a táplálékkiegészítőkből próbáljuk meg bevinni.
  4. Masszázs: A masszázs ugyan nem szünteti meg a problémát,  de átmenetileg csökkentheti a duzzanatot és a kellemetlen érzést. Azonban a masszőr figyelmét fel kell hívni az alapproblémára, valamint a már létező betegségekre, és az orvosunkkal egyeztetni, mielőtt megkeressük az általunk legjobbnak tartott szakembert. Előrehaladott állapotokban azonban kevésbé javasolt, sőt sok esetben kifejezetten tiltott a helyi masszázs alkalmazása.
  5. Kompressziós harisnyák: Gyakran az első próbálkozás az egész napos kompressziós harisnya viselése. A harisnya összenyomja a lábakat, segítve a vénákat és a lábizmokat a vérmozgásban. A nyomás mértéke típusonként és márkánként változik. Kompressziós harisnyát a legtöbb gyógyszertárban és gyógyászati ​​segédeszköz boltban lehet vásárolni.
  6. Kerüljük a hosszú állást vagy ülést: Rendszeres szünetek beiktatása segíthet elkerülni a vér pangását.

Orvosi kezelések, műtétek vagy egyéb eljárások

Ha az otthoni módszerek és a kompressziós harisnya bevetése is hatástalan, vagy a visszerek állapota súlyosbodik, az orvos műtétet vagy más eljárást javasolhat. Mindenképpen érdemes először meghallgatni a lehetőségeket, amelyeket ajánl.

Súlyos fájdalom vagy duzzanat a lábakban. Fotó: Getty Images
Súlyos fájdalom vagy duzzanat a lábakban. Fotó: Getty Images
  1. Szkleroterápia.Egy injekciós kezelés, amely összehúzza a visszeres vénákat. Néhány héten belül a kezelt visszér elhalványul. Egyes vénáknál többször is szükség lehet injekcióra. Járóbeteg szakellátás keretében végzik el a beavatkozást.
  2. Lézeres kezelés. A vénák belső felületét melegítik, ami összehúzza és lezárja azokat. Ezután a véna lassan elhalványul, majd nem látható. Itt nem szükséges vágás, vagy injekció.
  3. Katéteres eljárások rádiófrekvenciás vagy lézerenergiával. Ez az eljárás a leggyakrabban alkalmazott nagyobb visszerek kezelésére. Egy vékony katétert helyeznek a megnagyobbodott vénába. A rádiófrekvenciás vagy lézer, felmelegíti a katéter hegyét. Amikor a katétert kihúzzák, a hő miatt elhal a véna majd lezáródik.

Az egyik legnagyobb félelem, hogy mi lesz, ha eltávolítják a vénákat? A vénák eltávolítása nem akadályozza meg a vér áramlását a lábban, mert a mélyebben fekvő vénák gondoskodnak a nagyobb mennyiségű vér szállításáról. További orvosi beavatkozások is léteznek, az állapot súlyossága, valamint az általános egészségügyi állapotunk határozza meg, hogy melyiket választja az orvos.

Mikor forduljunk orvoshoz?

Feltétlenül forduljunk orvoshoz, ha a következő tüneteket észleljük:

  • Súlyos fájdalom vagy duzzanat a lábakban.
  • Bőrgyulladás vagy fekélyek az érintett területen.
  • Hirtelen megjelenő vérzés a visszérből.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dinara reklámfilm (X)

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +24 °C
Minimum: +12 °C

Főként az ország déli, délnyugati részein lehet több felhő, másutt jellemzően derült vagy gyengén felhős lesz az ég. A csapadékgócok fokozatosan nagyrészt lecsengenek. A szélcsendes - főleg dunántúli - tájakon pára-, és ködfoltok kialakulhatnak. Az északkeleti, keleti szél helyenként lengedezhet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 8 és 13 fok között várható, az Északi-középhegység déli előterében és a vízpartokon ennél enyhébb marad az idő. Napokig nem kell fronthatástól tartani.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra