Sok magyarnak egy hónapnyi vésztartaléka sincs

Felerősítette az öngondoskodás iránti igényt a koronavírus-járvány egy felmérés szerint.

A koronavírus-járványnál is súlyosabb válság vár ránk - további részletek itt .

A válaszadók 47 százaléka számolt be arról, hogy romlott a háztartása pénzügyi helyzete az elmúlt hat hónapban, ennek ellenére minden második megkérdezett tervez ugyanakkora összeget félretenni a továbbiakban is, mint korábban - közölte az NN Biztosító idei nyári kutatásának eredményei alapján. A közleményben ismertetett adatok szerint a koronavírus-járvány elleni küzdelem a megkérdezettek csaknem felében, 45 százalékában tudatosította, hogy pénzügyi öngondoskodás nélkül sérülékeny.

A megkérdezettek 41 százaléka állította azt, hogy még egy hónapra elegendő vésztartaléka sincs. Fotó: Getty Images
A megkérdezettek 41 százaléka állította azt, hogy még egy hónapra elegendő vésztartaléka sincs. Fotó: Getty Images

Hosszabb távú megtakarításaihoz csak 8 százalékuk nyúlt hozzá, megtakarítással kombinált biztosítását is csak 4 százalékuk szüntetett meg. Ugyanakkor 8 százalék új befektetési, megtakarítási szerződést kötött ebben az időszakban, és a közeljövőben a megkérdezettek 11 százaléka tervez életbiztosítást, 4 százaléka pedig nyugdíjbiztosítást kötni. Azok, akik az elmúlt 4-5 hónapban kötötték le a pénzüket, 65 százalékban hosszú távú befektetéseket választottak.

Sokakat felkészületlenül ért a járvány

A közlemény idézi Baranyai Dávidot, az NN Biztosító megbízott vezérigazgatóját, aki szerint fokozottabb pénzügyi tudatosságról árulkodik, hogy az emberek a járványhelyzet ellenére sem mondtak le megtakarítási terveikről, sőt egyre többen érzik át ennek fontosságát, és szánják el magukat konkrét lépésekre. A kutatásból ugyanakkor az is kiderült, hogy sokakat pénzügyi értelemben is felkészületlenül ért a járványhelyzet, a megkérdezettek 41 százaléka állította azt, hogy még egy hónapra elegendő vésztartaléka sincs. A beérkezett válaszok alapján a pandémia a 30-39 évesek pénztárcáját viselte meg leginkább.

Az NN Group ezzel párhuzamosan nyár elején megvizsgálta a régió - Csehország, Szlovákia, Románia és Magyarország - fogyasztói bizalmi indexének alakulását is. A várakozásoknak megfelelően a térség fogyasztóinak többsége romló körülményekre számít a következő egy évben, de nem a magyarok a legborúlátóbbak. Míg Szlovákiában 28 százalék számít rosszabb vagy sokkal rosszabb anyagi körülményekre, Magyarországon 19 százalék az arányuk. Az NN Magyarország megbízásából a Micra Market Research végezte több hullámban a kutatást, amely a magyarországi 18-65 éves internet használókat nem, kor, iskolai végzettség, lakóhely és régió szerint reprezentálja, a kutatásban hullámonként 1500 válaszadó vett részt.

Ingyenes lett a tömegközlekedés az egészségügyi dolgozóknak - további részletekért kattintson társportálunk, az nlc.hu cikkére .

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

szemproblémák
Apró pöttyöket vagy úszó szálakat látsz a szemed előtt? Ez állhat a háttérben
elhízás
Fogyasztószerek Magyarországon: ez az 5 gyógyszer érhető el ma az elhízás ellen – Mutatjuk, mit tudnak
fahéj
Ez a kedvelt ízesítő többet árthat, mint használ
hasnyálmirigy
Ebből tudhatod, hogy a hasnyálmirigyed már nem sokáig bírja
Nem véletlen, ha a macskád a fejével meglök – ez a 3 ok állhat mögötte
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +18 °C
Minimum: +2 °C

Túlnyomóan derült, száraz időre számíthatunk. A szél gyenge vagy mérsékelt lesz.Késő este többnyire 0 és +9 fok közötti értékek várhatók. Orvosmeteorológiai szempontból általában kedvező időjárási helyzetre lehet számítani.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
A lenyelt rágógumi évekig a gyomorban marad: igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod! Számos tévhit és félreértés kering a köztudatban az emberi test működéséről és egészségünk megőrzéséről. Te felismernéd a leggyakoribb mítoszokat? Tedd próbára tudásod alábbi kvízünkben!
kvíz
Melyik állat nyelve hosszabb a testénél? – Teszteld a tudásod! Az állatvilág tele van meghökkentő érdekességekkel. Tudtad például, hogy egyes állatoknak több szívük is van, képesek átharapni egy koponyát, vagy akár a vízen is járni?