Koronavírus: több mint 500 új fertőzött itthon

Csütörtök reggelig újabb 526 esetben igazoltak új típusú koronavírus-fertőzést az itthon elvégzett tesztek, valamint COVID-19 következtében elhunyt két beteg az országban.

Járványügyi szakértők szerint az idei szezonális influenza jóval több megbetegedést eredményezhet, mint a tavalyi.

A SARS-CoV-2-vírus hazai megjelenése óta így immár közel 820 ezren kapták el a fertőzést, a járvány halálos áldozatainak száma pedig 30145-re emelkedett - derül ki a koronavirus.gov.hu kormányzati tájékoztató oldal legfrissebb jelentéséből. A hivatalos becslések szerint 7960 aktív fertőzött van ma Magyarországon. A kórházi kezelésre szoruló COVID-19-betegek száma csütörtökig 411-re emelkedett, 48-an vannak lélegeztetőgépen.

Emlékeztető oltást adnak be COVID-19 ellen egy páciensnek a salgótarjáni Szent Lázár Megyei Kórház oltópontján szeptember 20-án
Emlékeztető oltást adnak be COVID-19 ellen egy páciensnek Salgótarjánban szeptember 20-án. Fotó: MTI/Komka Péter

"Az új megbetegedéseket a delta vírusmutáns okozza, a legnagyobb veszélyben a beoltatlanok vannak, ezért kérjük őket, hogy regisztráljanak és vegyék fel az oltást mielőbb" - olvasható a kormányzati tájékoztatóban. A jelentés szerint eddig mintegy 5,87 millióan vették fel a koronavírus elleni védőoltások legalább első dózisát, 5,6 millióan pedig a kellő védettséghez szükséges teljes oltási sorozatot megkapták. Harmadik, emlékeztető oltást eddig 667 ezren vettek fel.

Oltásra továbbra is lehet regisztrálni a vakcinainfo.gov.hu oldalon, majd azt követően online időpontot foglalni az EESZT felületén. Az átoltottság növelése és a koronavírus-fertőzés súlyos lefolyásának megelőzése érdekében az internetes időpontfoglalóban a határidőn túli, valamilyen oknál fogva elmaradt második oltásokra is lehet már időpontot foglalni. Tehát az is könnyen be tudja pótolni a második oltását, akinek már korábban fel kellett volna azt vennie, de elmulasztotta. Az érintettek számára az időpontfoglaló ugyanazt a vakcinát ajánlja fel, mint amellyel az első oltás is történt.

Rusvai Miklós víruskutató szerint motiválni kell a még beoltatlan embereket , hogy vegyék fel a COVID-19 elleni védőoltást. A szakember azt is elmondta, hogyan lenne érdemes ezt megtenni.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

prediabétesz
Súlyos károkat okoz a vércukorszintben, mégis sokan fogyasztják naponta
koleszterin
6 koleszterincsökkentő étel: ezek legyenek mindig a kamrában – A szívroham megelőzésében is segítenek
Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
Kétféle hantavírus is jelen van Magyarországon – ezt érdemes tudni a fertőzésről
Óriási változás jön az egészségügyben: íme az új miniszter, Hegedűs Zsolt tervei
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +21 °C
Minimum: +8 °C

Az erőteljes gomolyfelhő-képződés mellett többórás napsütésre lehet számítani, majd délutántól, késő délutántól délnyugat felől erősen megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Több helyen, akár több hullámban várható zápor, zivatar, estétől a Dunántúlon eső is. Helyenként intenzív, heves zivatar is előfordulhat - legkisebb eséllyel északnyugaton. A délies szél többfelé megélénkül, zivatarok környezetében viharos lökések is lehetnek.A legmagasabb nappali hőmérséklet 18 és 25 fok között valószínű, északnyugaton lesz a leghűvösebb, míg délkeleten mérhetjük a legmagasabb értékeket.Késő este 10, 15 fok várható. Térségünket egy mediterrán ciklon közelíti meg, ami a fronthelyzetben is jelentős változást hoz. Pénteken kettősfronti hatásra lehet számítani.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: felismernéd a leggyakoribb tápanyaghiányt? – Teszteld a tudásod! A vashiány és a vérszegénység sokszor alattomosan alakul ki: a tünetek enyhék, könnyen másra fogjuk őket, mégis komoly hatással lehetnek a mindennapokra. Vajon mennyire ismered fel a figyelmeztető jeleket?
kvíz
Kvíz: felismered képről az orvosi eszközöket? – Keveseknek sikerül a 10/10 Az orvosi rendelőkben számos különleges eszköz rejtőzik. Mennyire ismered ezeket? Kvízünkben most próbára teheted a tudásod!