A szülők segítségét kéri a TEK

A szülőkkel való szövetség fontosságát hangsúlyozta a TEK az iskolai lövöldözések megelőzése érdekében.

A hatóságok és a szülők szövetségének fontosságát hangsúlyozta a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatója. Hajdu János szerint ugyanis így lehetne kiszűrni azokat a fiatalokat, akik lövöldözésre készülnek. A TEK főigazgatója azzal kapcsolatban nyilatkozott, hogy a napokban finn információk alapján azonosítottak és elfogtak egy 17 éves miskolci fiút. A kamasz chatfórumokon osztotta meg többekkel, hogy fegyverrel fog berontani valamelyik általános iskolába, ahol tervei szerint többeket is le fog lőni.

islolai lövööldözés, zárkózott gyerek, TEK
Nem jó jel, ha a gyerek naphosszat egyedül kommunikál online oldalakon. Képünk illusztráció. Fotó: Getty Images

Hajdu János azt mondta, hogy az ilyen cselekményekre készülő fiatalok meglehetősen zárkózottak, akik a szobájukba húzódva akár egész hétvégén különböző internetes portálokon kommunikálnak. Ezek a gyerekek veszélyben vannak – hangsúlyozta. Problémáikat a rendvédelmi szervek egyedül nem tudják megoldani, ez a szülők, az iskola, a környezet együttes feladata. Velük kell a hatóságoknak partnerséget, védőhálót, jelzőrendszert kialakítani – tette hozzá. A főigazgató kiemelte: szeretnék elérni a legtávolabbi falvakat is. Az ilyen deviáns fiatalokat mindenképp meg kell próbálni helyes útra téríteni. A TEK ugyanis csak végső esetben tud beavatkozni, amikor már büntetőeljárás lesz az ügy kimenetele. 

Az internetfüggőség viszonylag új szindrómának számít a viselkedési addikciók között. Akkor nevezhetünk valakit függőnek, ha a szükségesnél jóval több időt tölt el internetezéssel, és saját elhatározásból nem képes csökkenteni a világhálón való szörfözéssel eltöltött időt. Amennyiben pedig nem tud hódolni szenvedélyének, elvonási tünetei lesznek: ideges, nyugtalan, ingerlékeny lesz. Egyes becslések szerint az internetező fiatalok 8-10 százalékánál is előfordulhat a függőség.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Ekkor kell átállítani az órákat – idén könnyű eltéveszteni
A 10 legjobb kutyafajta kisgyerekes családoknak – Kistestűtől a nagytestűig
szívbarát étrend
Így védd a szívedet egyetlen gyümölccsel – már napi fél is elég belőle
grapefruit
Ez a kedvelt gyümölcs többet árthat, mint használ
szív egészsége
Nem a séta és nem a bicikli: ez a mozgás a legjobb a szívnek
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +12 °C
Minimum: +4 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, az ország keleti, délkeleti felén lehetnek olyan tájak, ahol délelőtt hosszabb időre kisüt a nap. A Dunántúlon tartós, kiadós esőre lehet számítani - a nyugati megyékben késő délutántól halmazállapotot válthat a csapadék, és síkvidéken is kialakulhat vékony, olvadozó hóréteg -, a Dunától keletre inkább záporok alakulnak ki. A Viharsarokban délies marad a légáramlás, másutt egyre többfelé fordul északiasra a szél, mely főként a Dunántúlon meg is erősödik, kiemelten a Nyugat-Dunántúlon viharossá fokozódik (akár 90 km/h-t meghaladó széllökések is előfordulhatnak).A hőmérséklet csúcsértéke a nyugati országrészben 4 és 12, a Dunától keletre 12 és 20 fok között valószínű. Csütörtökön hidegfront vonul át az országon.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: mennyi a normál vérnyomás felnőtteknél? – Teszteld a tudásod! Sokan csak akkor foglalkoznak a vérnyomásukkal, amikor már problémát okoz, pedig a legnagyobb veszély épp az, hogy sokáig észrevétlen marad.
kvíz
Kvíz: hogyan hat az alkohol az alvásra? – Tedd próbára a tudásod! Mennyit tudsz az alvásról? Töltsd ki alvásos kvízünket, és derítsd ki, mi segíti vagy ronthatja a pihentető éjszakákat!