Koronavírus: idén a síszezon is elmarad?

Az európai síszezon első fele már szinte biztosan elmarad a koronavírus-járvány miatt. Ez azonban több ezer munkahelyet veszélyeztet.

Külföldön dolgozó magyar síoktatók, utazásszervezők és pincérek ezreinek munkahelyét is veszélyezteti, hogy a koronavírus -járvány miatt szinte biztosan elmarad idén az európai síszezon első fele - írta meg az InfoStart . A cikk szerint az országok többségében meg sem nyitják a pályákat, vagy ahol mégis, ott csak a helyieket fogadják, és őket is csak szigorú korlátozások keretében. Az InfoRádiónak nyilatkozó szakértő, Wesselényi Andrea szerint a téli sport szerelmesei és az ágazatban dolgozók reménykednek abban, hogy még lesz idén síszezon Európában, de biztosat senki sem tud mondani.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus tél, koronavírus síelés, koronavírus turizmus, koronavírus utazás
Az országok többségében meg sem nyitják a sípályákat.Képünk illusztráció, forrása: Getty Images

Bonyolult a helyzet

Az európai síterepek közül csak néhány svájci van nyitva, illetve sok helyen csak a versenysportolók használhatják a pályákat. Így a szezon nem tudott megkezdődni az Alpokban. "A gleccserterepeken kiváló a hó, itt meg is kezdődött a szezon októberben, de aztán a korlátozások miatt bezártak ezek a síhelyek is" - ismertette a Wesselényi Andrea. Mint mondta, nagy a bizonytalanság, hiszen Olaszország vezetése elég negatívan nyilatkozott az idei síszezonról, az osztrákok ugyanakkor visszautasítják azt a javaslatot, hogy ne nyissanak meg a sípályák karácsonykor. Az ünnepi időszakban ugyanis az eddigi években többmilliárdos bevételre tette szert az osztrák turizmus a síszezonnak köszönhetően, amely több százezer család bevételét is jelenti. Közben viszon már Angela Merkel német kancellár is az európai síturizmus felfüggesztését sürgeti a koronavírus-járvány elleni védekezés jegyében.

Talán februárban már síelhetünk

Koronavírus: ez az év a szűk körű karácsonyozásról szól? A válaszért kattintson ide!

A korábbi nyilatkozatokhoz hasonlóan Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón megerősítette, hogy az új típusú koronavírus okozta krízishelyzet miatt idén nem érdemes síutakat tervezni. A síterepek főszezonja azonban a február, tehát ha akkorra már zöld utat kapnak a téli sport szerelmesei, akkor a februári és márciusi síutakkal talán még megmenthető a szezon - véli a szakértő. Elmondása szerint a síterepeken mindent megtesznek azért, hogy ha már fogadhatnak turistákat, akkor a korábbinál is nagyobb biztonságot és élményt biztosítsanak a látogatóknak.

"Ha kézfertőtlenítőt hagyunk a sütik mellett, jönni fog a Mikulás?": tündéri levelet írt egy 8 éves kisfiú Boris Johnsonnak - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: +5 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, időszakos vékonyodás, szakadás egyre inkább csak északkeleten fordulhat elő. Reggel, délelőtt átmenetileg kevesebb helyen eshet, majd a déli óráktól a keleti részeket leszámítva ismét egyre többfelé várható időszakos eső. A keleties irányú szelet helyenként élénk, a hegyekben erős lökések kísérhetik, majd északi, északkeleti irányba fordul az áramlás.A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 12 fok között alakul, de a keleti naposabb részeken ennél néhány fokkal magasabb értéket is mérhetünk. Késő este 3, 9 fok valószínű. Úgynevezett sekély ciklon alakítja a mai időjárásunkat, ami a melegfrontra érzékenyek számára többféle kellemetlen tünetet is okozhat.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra