100 oxigénhiánnyal született gyermekből 80 teljes életet élhetne

A kezelt gyerekek 80 százalékánál teljes gyógyulást, 15 százalékánál javulást értek el a Dévény Anna Alapítvány szakemberei egy speciális gimnasztikai módszerrel.

A Dévény Speciális manuális technika - Gimnasztikai Módszer (DSGM) hatékonyan alkalmazható az idegrendszeri sérülések különböző formáinál, a mozgássérülések minden területén, mozgássérült gyerekek mentális, pszichés fejlesztése során.

Az eredeti és egyedülálló DSGM-et Dévény Anna gyógytornász, művészi torna szakedző dolgozta ki 1976-tól kezdődően, kettős képzettségének gyakorlati tapasztalatai alapján. A 21 év alatt 3000 ezer kezelt gyereknél - szülési oxigénhiány miatt idegrendszeri károsodásban szenvedő csecsemőknél és különböző típusú mozgássérülési problémával küszködő gyerekeknél - 80 százalékban teljes gyógyulást, 15 százaléknál javulást értek el.

"Öröm látni, mikor a gyerek súlyos állapotából meggyógyul és normális életet élhet" - hangsúlyozta a Dévény Anna Alapítvány alapítója fővárosi sajtótájékoztatóján, Budapesten. Dévény Anna elmondta, hogy a kezelésekből "egy gyerek se maradhat ki" a család anyagi helyzete miatt. Egy számításra hivatkozott, miszerint 15 év alatt 250 milliárd forintot spórolt meg az alapítvány az államnak azzal, hogy lábra állítottak olyan gyerekeket, akik egész életükben az állam támogatására lettek volna jogosultak.

A sikeres DSGM terápia kulcsa a komplex mozgásszemlélet, valamint egy speciális izom-ín kezelés, mely helyreállítja a zsugorodott és letapadt izmok, inak kóros állapotát és direkt ingereket képes eljuttatni az agyhoz.

Az 1990 óta működő alapítványnál és szinte minden "Dévény kezelőnél" várólista van; vannak viszont az országban olyan "Dévényes" vagy magukat csak annak nevező terapeuták, akik nem a módszer szigorú szakmai protokollja szerint járnak el, így nem is eredményesek. Az ily módon kezelt gyerekeket átvéve, az alapítványnál dolgozó szakemberek néhány alkalom után már javulást tudtak felmutatni.

Erre válaszul elkezdődött a Dévény kezelők minősítési rendszerének kidolgozása és elkészült az új honlap is, ahol a módszerről, az alapítványról, az országban fellelhető "Dévényes" szakgyógytornászokról kaphatnak hiteles tájékoztatást az érdeklődők - mondta el Rózsa Adrienne szakgyógytornász, az alapítvány "Főállású Angyala", aki a címet nemrégiben nyerte el a Vodafone pályázatán.

Ahhoz, hogy eleget tudjanak tenni az igényeknek, több szakgyógytornászt kell képezni, az új tapasztalatokat időről időre át kell adni a már képesítéssel rendelkezőknek, ezért új stratégiára van szükség az anyagi gondok enyhítésére. Néhány önkéntes szülő összefogásával megszületett az "Adományozz és Ajándékozz" program is, melynek első állomása a "Ma este a holnapért" című jótékonysági gálaest 2012. január 30-án a Művészetek Palotájában. A Dévény Anna Alapítvány munkáját 2012-től Szinetár Dóra "nagykövetként" segíti.

Web: www.deveny.hu

Az alapítvány bemutatkozófilmje itt érhető el .

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +3 °C

Délelőtt az ország keleti felében-harmadában még több lehet a felhő, majd ott is gomolyosodik a felhőzet. Másutt gomolyfelhős, napos időre számíthatunk. Elszórtan várhatók záporok, jégdara záporok, elsősorban a Duna-Tisza közén zivatarok is kialakulhatnak. Az északi szél nagy területen megélénkül, a Bodrogközben és a Bakonyban, valamint záporok, zivatarok környezetében erős széllökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 16 fok között alakul. Késő estére 4 és 9 fok közé hűl le a levegő. Az előrejelzések szerint a szerdai napot kettős fronthatás dominálja majd.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra