Komoly veszélybe kerülhetnek a hajléktalanok

A keményebbre fordult időjárással a hajléktalanok is egyre nagyobb veszélyben vannak.

Egyre többen húzódnak be az utcán élők közül a szállásokra, de még így is sokakat kell ellátni, mivel azokat is támogatják, akik az utcán maradnak. Teajáratokkal segítenek, takarókat visznek, szendvicset adnak azoknak, akik nem akarnak a hajléktalanszállón meghúzódni  derült ki az ATV Híradójából.

hajléktalan, fagyás, éhezés
Figyeljünk oda rájuk! Fotó: Getty Images

Nem könnyű becsábítani mindenkit a melegedőhelyekre, vannak ugyanis olyanok, akik nem akarnak, vagy nem tudnak senkihez sem alkalmazkodni – mondta a műsorban Hosszú Zoltán. Az egyik hajléktalanokkal foglalkozó szervezet, a Refomix Kft. szóvivője kiemelte: akik azt választják, hogy télen is az utcán maradnak, rajtuk 24 órás ügyeletben tudnak segíteni.

Ne hagyjuk megfagyni őket!

A szállókon általában egy ágynyi hely jut mindenkinek. Az itt élők azt mondják, ez is jobb, mint az utca hidege. Az utcán élőkön több szervezet is igyekszik segíteni , az ő munkájuk a téli hidegben életmentő lehet.

Mint ahogy arról korábban már beszámoltunkha valaki bajban lévő hajléktalan emberrel találkozik, hívja a Menhely Alapítvány éjjel-nappal működő diszpécserszolgálatát a +36-1/338-4186-os számon.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: +5 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, időszakos vékonyodás, szakadás egyre inkább csak északkeleten fordulhat elő. Reggel, délelőtt átmenetileg kevesebb helyen eshet, majd a déli óráktól a keleti részeket leszámítva ismét egyre többfelé várható időszakos eső. A keleties irányú szelet helyenként élénk, a hegyekben erős lökések kísérhetik, majd északi, északkeleti irányba fordul az áramlás.A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 12 fok között alakul, de a keleti naposabb részeken ennél néhány fokkal magasabb értéket is mérhetünk. Késő este 3, 9 fok valószínű. Úgynevezett sekély ciklon alakítja a mai időjárásunkat, ami a melegfrontra érzékenyek számára többféle kellemetlen tünetet is okozhat.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra