Ekkor érezzük magunkat a legnyomorultabbnak

Egy átfogó tanulmány megállapította, hány éves korunkban érezhetjük magunkat a legnyomorultabbnak.

Egy új tanulmány megerősítette, hogy az emberek a középkorú éveiket viselik a legrosszabbul. Azonban van egy pont, azaz egy bizonyos életkor, amikor nyomorúságunk a csúcspontjára ér. A fejlett országokban ez 47,2, a fejlődő országokban pedig 48,2 év. A tanulmányhoz 132 nemzet - 95 fejlődő és 37 fejlett ország - adatait használták fel, hogy meghatározzák a kor és a közérzet közötti kapcsolatot. A kutatók arra jöttek rá, hogy minden országnak van egy U-alakú boldogsággörbéje, amelynek a mélypontja a 40-es éveink végére esik.

életközépi válság, boldogtalanság, depresszió, 40 felett, lelkiállapot
40-es éveink végén vagyunk a legboldogtalanabbak. Fotó: iStock

Mi okozza a válságot?

A tudósok szerint a társadalmi helyzet, az oktatás minősége, a családi állapot, valamint a munkanélküliség aránya is jelentősen befolyásolja a hogylétünket. A rettegett életközépi válságért többek között a globalizáció fokozódása, valamint a pénzügyi problémák is felelősek.

Kiderült, mikor volt a legboldogabb az ember - kattintson!

Nem szabad azonban elfelejteni, hogy minden boldogsággörbe U-alakú. Ez tehát azt jelenti, hogy nem maradunk sokáig a görbe - vagy inkább gödör - alján. Igaz, arra még jó pár évet kell várnunk, hogy a húszas éveinkben tapasztalt boldogság újra visszatérhessen az életünkbe. A szakemberek számításai szerint ezt később, a hetvenes éveinkben járva tapasztalhatjuk meg újra.

Létezik egyáltalán az életközépi válság?

Akinek vészesen közeledik a 47. születésnapja, az se keseredjen el, ugyanis mint sok másban, így ebben a témában is léteznek más vélemények. A Melbourne-i Egyetem egyik professzora, Dr. Nick Haslam szerint például az egész életközépi krízis nem más, mint egy mítosz. Ő úgy véli, hogy nem is kerülünk válságba semmilyen tekintetben, hanem valójában a boldogság és a növekedés olyan dimenziójába lépünk, amely addig számunkra ismeretlen volt.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +5 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, időszakos vékonyodás, szakadás egyre inkább csak északkeleten fordulhat elő. Reggel, délelőtt átmenetileg kevesebb helyen eshet, majd a déli óráktól a keleti részeket leszámítva ismét egyre többfelé várható időszakos eső. A keleties irányú szelet helyenként élénk, a hegyekben erős lökések kísérhetik, majd északi, északkeleti irányba fordul az áramlás.A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 12 fok között alakul, de a keleti naposabb részeken ennél néhány fokkal magasabb értéket is mérhetünk. Késő este 3, 9 fok valószínű. A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra