Hét embert mentettek ki a Balatonból hétfőn

Hétfő este vihar érte el a Balatont.

A hétfő esti viharos szélben többeknek segítségre volt szükségük a Balatonban: összesen hét embert mentettek ki a tóból. A vízirendőrök elsodródott kajakosokat és vízibicikliseket, valamint egy kimerült úszót és SUP-ost segítettek ki - írja a police.hu.

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság ezúton is felhívja a figyelmet arra, hogy elsőfokú viharjelzés esetén a viharjelző percenként 45-öt villan, ebben az esetben úszni, illetve csónakkal és más vízi sporteszközzel csak a parttól számított 500 méteren belül szabad tartózkodni.

Másodfokú viharjelzésnél a viharjelző berendezés percenként 90-szer villan fel, ilyenkor fürödni tilos, valamint szintén nem szabad csónakkal és más vízi sporteszközzel közlekedni (a vitorláshajók kivételével).

Balaton
Fotó: Getty Images

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság az alábbi tanácsokat adja a biztonságos fürdőzéshez:

  • Aki nem tud úszni, az ne menjen be a természetes vizekbe, esetleg csak a parti sávban hűsítse magát!
  • Gyengén úszók csak a sekély vízben fürödjenek!
  • Soha ne távolodjanak el messze a parttól olyan eszközökkel, amelyek a használatával még csak most ismerkednek!
  • Kerüljék a vízibiciklikről, egyéb fürdő eszközökről történő hirtelen vízbeugrást, hiszen nem biztos, hogy tisztában vagyunk a vízmélységgel, valamint a vízhőmérséklet is hirtelen sokkhatással van a szervezetre!
  • Amennyiben nem biztosak saját úszni tudásukban és vízijárművekkel vízre mennek, mindenképpen használjanak mentőmellényt!
  • Lehetőleg kerüljék az extrém melegben a hőcsúcsokban (11 és 16 óra között) való nyílt vízen tartózkodást!
  • Lehetőleg ne fogyasszanak alkoholt azért, hogy fizikailag képesek legyenek egy-egy vészhelyzet kezelésére!
  • Távol a parttól kerüljék az egyedül való úszást, fürdőeszköz használatot!

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Befőzés: betiltották ezt a régóta használt tartósítószert – Mutatjuk, mit használhatsz helyette
A legjobb omega-3-források, ha nem szereted a halat – Íme a teljes lista
B6-vitamin
Ezzel a vitaminnal óvhatod meg a veséd egészségét az urológus szerint
Alzheimer-kór korai tünetei
Ez az Alzheimer-kór egyik első jele – Már jóval a feledékenység előtt jelentkezhet
Így kellene szedni a D-vitamint: egy fontos társáról sokan megfeledkeznek
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +33 °C
Minimum: +21 °C

Fátyol- és gomolyfelhők is lesznek az égen. A keleti országrészben estig előfordulhatnak záporok, zivatarok, majd megszűnik a csapadék. Az északnyugati, északi szél megélénkül, többfelé megerősödik. A zivatarokat erős, viharos széllökések kísérhetik.Késő estére 19 és 27 fok közé csökken a hőmérséklet. Pénteken egy hidegfront éri el az országot, átmeneti enyhülést hozva a hőségre.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
„Lehet hogy demiszexuális vagyok?” – Ezzel a 8 kérdéssel kiderítheted A vonzalom nem mindenkinél működik ugyanúgy. Egyeseknél csak azután jelenik meg, hogy valódi érzelmi kötelék alakult ki bennük – ők a demiszexuálisak. Vajon te is közéjük tartozol? Most kiderítheted.
depresszió
Ez az online teszt elárulja a depresszió kockázatát – Pár perc kitölteni A klinikai depresszió egy betegség, amely szakszerű kezelést igényel. Alábbi tesztünk segít a kockázatfelmérésben.