Hüvelyerősítő gyakorlatok segítenek vizeletcsepegésnél

A Kegel-gyakorlatokkal, hólyagizomzat edzéssel, és bizonyos esetekben fogyással kell kezelni a nőknél a vizelettartási zavarokat, és ezeket a gyógyszeres kezelések alkalmazása előtt kell kipróbálni.

Hogyan kezeljük a vizelettartási zavarokat?

Az Amerikai Orvosi Kollégium (American College of Physicians, ACP) szakértői a korábban publikált irányelveikben azt írták, hogy a vizelettartási zavar gyakori rendellenesség, amely a 40 és 60 év közötti nők 44-57 százalékában, és a 75 éven felüli nők 75 százalékában előfordul. A betegség szégyenérzettel és érzelmi stresszel járhat, ezért sok nő nem árulja el tüneteit orvosának.

Vizeletcsepegés ellen Kegel-gyakorlatokkal
Vizeletcsepegés ellen Kegel-gyakorlatokkal

Az új irányelvek a vizelettartási zavar két típusával, a stressz inkontinenciával és a késztetéses inkontinenciával kapcsolatban vizsgálta a különböző kezelések előnyeit és kockázatait.

Mi az a stresszinkontinencia?

Stresszinkontinencia, vagyis köhögés, nevetés vagy tüsszentés közben jelentkező vizelettartási zavar esetén az ACP a medencefenék izmait, valamint a húgyhólyagot, a méhet, a hüvelyt és a végbelet támogató izmokat erősítő Kegel-gyakorlatokat ajánlja. A kutatásokból az derül ki, hogy a Kegel-gyakorlatok ötször nagyobb hatékonysággal javítják a vizelettartási zavar tüneteit stressz inkontinenciában szenvedő nőkben, mintha semmilyen kezelést nem alkalmaznak. Az ACP stressz inkontinenciában szenvedő nők számára nem javasolja gyógyszeres kezelés alkalmazását, mivel ezek a kezelések általában nem gyógyítják hatékonyan a rendellenességet.

Késztetéses inkontinenciában szenvedő nők esetében az irányelvek a húgyhólyag izmainak erősítését javasolják, valamint azt, hogy a betegek próbáljanak meg kialakítani egy időzített rendszert a vizeletürítésben. Gyógyszeres kezelést az inkontinencia e típusában csak akkor javasolnak a szakértők, ha a húgyhólyag izmainak erősítése nem hatékony. A gyógyszerek ugyanis számos mellékhatással, például szájszárazsággal, székrekedéssel, homályos látással, fejfájással, álmatlansággal és szédüléssel járhatnak, amelyek megnehezíthetik a terápiás hűség fenntartását.

Az ajánlások részletesen az Annals of Internal Medicine folyóiratban olvashatók.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra