Súlyzó vagy edzőgép: melyik a jobb?

Egy kezdő számára sokszor gondot okozhat, hogy miként válasszon az edzőteremben az izomfejlesztést szolgáló eszközök között. Akad ugyanakkor néhány olyan támpont, amely segíthet eligazodni a súlyzók és különféle gépek fergetegében.

Andi és Sanyi , a HáziPatika.com életmódváltó újságírói immár közel két hónapja járják az egészséges élet felé vezető rögös utat. Ha szeretne csatlakozni hozzájuk, bármikor regisztrálhat a szakértők által összeállított Életmódváltók programba. Részletek itt.

"Semmi nem szab határt a mozdulatnak vagy tartásnak, szabadon mozgathatjuk a testünket" - fogalmazott a szabad súlyokkal kapcsolatban Kiss Gergely, az Életmódváltók program szakértője a WellnesCafénak . A személyi edző szerint így jobban meg tudjuk dolgoztatni és nyújtani az érintett izmokat, eközben viszont több figyelmet kell szánni a gyakorlatok helyes kivitelezésére is a sérülések elkerülése érdekében. Ugyancsak fontos, hogy súlyzózás közben a stabilizáló izmok is aktívan dolgoznak, hogy támogassák a mozdulat helyes végrehajtását, illetve az ízület mobilitásának és egészségének megőrzését.

A súlyzók és gépek között az aktuális állapotunk és céljaink alapján választhatunk
A súlyzók és gépek között az aktuális állapotunk és céljaink alapján választhatunk

"Kezdőknek a gépek használata segít elsajátítani a helyes mozdulatot és megerősíteni a célzott izomzatot, hogy később a kézi súlyzós edzésre való áttérés ne okozzon gondot" - mondta el a tréner, hozzátéve, hogy a nagyobb izmok is hatékonyabban fejleszthetők tovább gépekkel, hiszen azok pontosan azokat az izmokat dolgoztatják meg, amelyekre szükségünk van. Ezen felül ezeken az eszközökön könnyű az igényeinknek megfelelően átalakítani a terhelést és az ellenállást, így nem kell külső segítséget igénybe vennünk, egyben a sérülésveszélyt is sokkal alacsonyabbá válik.

Kiss Gergely kifejtette, néhány súlyzóval rengeteg gyakorlatot el lehet végezni, néhány komplexebb mozdulatsorral pedig rövidebb idő alatt is átmozgathatjuk a teljes izomzatunkat. Kezdők, idősebbek, sérülés után lábadozók számára ugyanakkor biztonságosabb a gépek használata, ami fájdalommentes, az aktuális erőnlétnek megfelelő terhelést tud biztosítani.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

Délelőtt nagyrészt közepesen vagy erősen felhős idő várható, majd délutánra egyre nagyobb területen szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Az ország délnyugati és középső harmadán zártabb maradhat a felhőtakaró, ott valószínű a legkevesebb napsütés. Elszórtan - főként hazánk északnyugati kétharmadán - valószínű kisebb eső, zápor, néhol zivatar sem kizárt. A Dunántúlon az északnyugati, az északkeleti megyékben a délnyugati szél megélénkül, helyenként - záporok, zivatarok nyomán is - megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 17 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra