
Dohányzás Leszokás


Ennyivel rövidítheti meg az életet 1 szál cigaretta
1 szál cigaretta akár 11 perccel is megrövidítheti az életet, ennek ellenére itthon a lakosság közel 30 százaléka dohányzik vagy használ valamilyen dohányzással összefüggő elektronikus eszközt. Hogy minél többen a leszokás mellett döntsenek, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet szakemberei az Élj tiszta tüdővel! figyelemfelhívó kampány keretében összegyűjtöttek néhány tényt, ami motivációként szolgálhat ebben a folyamatban.


Ma ezért nem szabad rágyújtani
Magyarországon a lakosság 30 százaléka aktívan dohányzik, ebből 72 százalékuk családtagjai egészségét is károsítja, amikor otthonában rágyújt. Ma van a Ne gyújts rá!-világnap, ami jó alkalom arra, hogy a dohányzók kipróbálják, milyen az élet cigaretta nélkül.


A legnagyobb tévhitek a cigarettaalternatívákról
A dohányzás egészségkárosító hatásai közismertek, ennek ellenére még mindig sokan vannak, akik képtelenek leszokni a füstölésről. A dohánygyártók ezért az ártalomcsökkentés jegyében egyre több alternatív technológáit kínálnak a cigaretta helyettesítésére, ám ezekről sok téves információ él a köztudatban. Most eloszlatjuk a füstöt ezekkel kapcsolatban.



Stroke: elérhető a védelem
A stroke nem gyógyítható betegség, egészséges életmóddal és gyógyszeres kezeléssel azonban sokat tehetünk a megelőzéséért. A kutatások bizonyították, hogy a szervezet nem kielégítő vas- és kálium szintje is szerepet játszhat a kialakulásában, így az életmódváltás mellett ezek megfelelő bevitele szintén segíthet elkerülni a szélütést.


Kapcsolódó videók

VideóRendelő: Mennyire lehet hatásos a dohányzásról való leszokásban az akupunktúra?
Az akupunktúra több oldalról is hatásos lehet a dohányzásról való leszokásban. Egyrészt fontos szerepe lehet a méregtelenítésnek, másrészt létezik olyan akupunktúrás pont, amelynek hatására kevésbé kívánjuk a cigarettát. Dr. Eőry Ajándok orvos, természetgyógyász válaszol.
Gyógyszerkereső
Olvassa el aktuális cikkeinket!



Majomhimlő: a WHO szerint még nincs vészhelyzet
A majomhimlő terjedése egyelőre nem jelent globális egészségügyi veszélyhelyzetet – közölte szombaton Tedrosz Adhanom Gebrejeszus, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója. Hozzátette ugyanakkor, hogy mindenképpen aggasztó a mostani járványkitörés.



Frontérzékeny? Vírus stresszes?
Gyors segítség a szakértőtől!
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával!
A napsütés mellett gomolyfelhők is képződnek, de ezekből csapadék nem alakul ki. Igazi hőség várható, az időnként megélénkülő délies szél mellett 31, 37 fok között tetőzik a hőmérséklet. Hétfőn ismét a kánikula terheli meg a szervezetet. A szívbetegek különösen veszélyeztetettek, de még az egészségesek körében is előfordulhat rosszullét, szédülés és vérnyomáspanaszok is. A déli órákban kerülendő a tűző napon tartózkodás! Gyakoriak a fejfájásos tünetek is, sokan alvásproblémáktól szenvednek. A légszennyezettség közepes, kissé növekszik. A légnyomás alig változik.