Magas vércukorszinteket mértek a gyümölcskarneválon

Csaknem ezer ember vércukorszintjét ellenőrizte az Egy csepp figyelem Alapítvány az első Téli Gyümölcskarneválon az egyik budapesti bevásárlóközpontban.

Az érdeklődők 5 százalékának magasabb volt a vércukra a kívánatosnál, köztük sok olyan embernek, aki tudta magáról, hogy cukorbeteg. Volt olyan 55 éves asszony, akinél 27 mMol/l, tehát a határérték körülbelül ötszöröse volt a mért érték. Ő a mérés után azonnal el is ment orvoshoz.

A hétvégi családi programon a vércukorszint-mérésen kívül vérnyomás és testzsír mérés is volt, és mindenki megcsodálhatta az Europark-ban felépített 14 darab különleges gyümölcsszobrot is.

A február 10-ig tartó karnevál célja, hogy felhívja a figyelmet a gyümölcsfogyasztás fontosságára. Az esemény zárásakor a szobrok alapanyagául szolgáló 5 tonna narancsot és citromot a Fővárosi Növény-és Állatkert állatai kapják meg.

Az Alapítvány számos programot indít illetve folytat 2008-ban a cukorbetegség és más krónikus betegségek megelőzésére, így a napokban kezdte el patikai programjainak bővítését a vércukorszint mérés mellett vérnyomásméréssel. Az országban több, mint 530 gyógyszertár csatlakozott eddig az "Egy csepp" programokhoz, közülük mintegy kétszázban ezentúl vérnyomást is mérnek.

Rövidesen nyilvánosságra hozzák annak a hat egyetemre kiterjedő 2007-es egészségfelmérésnek az eredményeit, 100 újabb középiskolának adományoznak vércukormérőt, előkészítik a patikai koleszterinmérést, és megrendezik a harmadik Egy csepp Világnapot novemberben.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

savanyú káposzta
A savanyú káposzta így hat a bélrendszeredre
kávé
Módosíthatja a gyógyszerek hatását a kávé – Mutatjuk, mely esetekben nem árt az óvatosság
fűszerek
Veszélyes lehet a fahéj, a szegfűszeg és a szerecsendió, ha így fogyasztod
gyümölcslé
Ez az ital szinte ugyanúgy káros a májra, mint az alkohol – Mégis rengetegen isszák
széklet szaga
Amikor záptojás-szag terjeng a vécében – 9 dolog, amely kénes szagú székletet eredményezhet
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +6 °C
Minimum: +3 °C

Nagyrészt borult, párás, helyenként tartósan ködös idő valószínű, legfeljebb keleten szakadozhat fel a felhőzet, de csak kevés helyen és átmeneti időszakra. Helyenként szitálás előfordulhat. Nagyrészt gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás, de Sopron és a Bakony térségében olykor előfordulhatnak élénk széllökések.A hőmérséklet kora délután és késő este egyaránt 1 és 8 fok között alakul. Még pár napig frontmentes idő várható.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Mennyi kalóriát tartalmaz egy szelet bejgli vagy egy adag töltött káposzta?

A december nem csupán az advent időszaka, hanem a forralt boré, a bejglié, a mézeskalácsé és a töltött káposztáé is. Azt mindenki tudja, hogy ezek isteni finomságok – de vajon a kalóriatartalmuk is ismert? Teszteld tudásodat!

teszt
Télen több kalóriára van szüksége a szervezetnek?

A hideg miatt automatikusan hízni kezdünk? Fontos, hogy több kalóriát vigyünk be a téli hónapokban? Vajon a sószükségletünk is megnő ilyenkor? Teszteld, mennyit tudsz a téli táplálkozás szabályairól!