Így alakítják át az egészségügyet

Heteken belül elfogadhatja a kormány az alapellátás megerősítéséről szóló javaslatot.

Mindenki azt szeretné, hogy a magyar egészségügy átalakuljon, és ehhez meg kell határozni az ágazat struktúráját, tevékenységét - erről beszélt az emberi erőforrások minisztere a Medicina konferencián, amelyről részletesen az infostart.hu számolt be.

A kormány elé kerül az alapellátással kapcsolatos előterjesztés
A kormány elé kerül az alapellátással kapcsolatos előterjesztés

Kásler Miklós elmondta, ezek miatt is készültek el az öt nagy betegségcsoportban a népegészségügyi programok a prevenciótól a rehabilitációig, és ha ezeket a programokat egymásra rakjuk, kiépül a magyar ellátórendszer struktúrája.

A sereghajtók között a magyar egészségügy - részletek !

Ha az öt nemzeti program megvan, akkor tudnak a finanszírozáson módosítani - emelte ki. Kásler Miklós azt mondta: heteken belül a kormány elé kerül az alapellátással kapcsolatos előterjesztés.

Kifejtette: a több szakvizsgával rendelkező háziorvosokat hagyni kell, hogy végzettségüknek megfelelően is tevékenykedjenek. A rendelőkbe gépeket és műszereket kell telepíteni, és hagyni, hogy az ott dolgozó orvos szakvizsgájának megfelelően ezeket használja - a többi között ezeket is tartalmazza az alapellátás fejlesztéséről szóló tervezet.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

mellékhatások
Sokak által szedett koleszterincsökkentőket vizsgáltak: ezek a valós mellékhatás-kockázatok
személyi kedvezmény
Közel 200 ezer forint jár vissza e betegségek után – Íme a lista
koleszterin
Kétnapos zabpehelykúra lehet a koleszterin ellenszere – Így lehet elkezdeni
hospice
Mire gondolnak legtöbben a haláluk előtt? – Ezek a leggyakoribb utolsó mondatok
ízületi fájdalmak
Természetes gyógymód ízületi fájdalomra: ez az olcsó, de tápanyagdús étel enyhíti a panaszokat
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +5 °C
Minimum: -5 °C

Északnyugat felől tovább szakadozik, csökken a felhőzet, és a Dunántúlon nagyobb területen kisüt a nap. Az ország többi részén ugyanakkor nagyrészt felhős marad az idő. Elsősorban hazánk délkeleti felén várható további csapadék, amely késő délután gyengül, szűnik, de előtte az esőt, záport átmenetileg havas eső, havazás válthatja fel. A Duna-Tisza közén lévő összeáramlási zónában zápor, hózápor továbbra is előfordulhat. Az északias szelet sokfelé kísérik erős, főként a Dunántúlon és északkeleten gyakran viharos lökések. Este kezd el csillapodni a szél.A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között várható.Késő estére -5, +2 fok közé hűl a levegő. Ez egy tipikus, dinamikus hidegfront-átvonulás képe, amely mögött gyorsan hidegebb, szárazabb levegő áramlik be.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Mi okozhat prosztatarákot? Teszteld a tudásod! A prosztatához több betegség is kapcsolódik, mind közül a legveszélyesebb a prosztatarák. Kvízünkből sok lényeges információt megtudhatsz erről a főleg az idősebb férfiakat veszélyeztető, rosszindulatú elváltozásról.
kvíz
Evés után kell fogat mosni: igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod! Mennyire ismered a fogápolásról keringő tévhiteket? Tudd meg, mi az igazság, és mi a mítosz a napi fogmosás és szájápolás körül!