A hasi elhízás veszélyei
Egyre kerekedő problémaEleinte csak a nadrágot érezzük szűkebbnek, aztán a blúzok is feszülnek, majd megjelennek az első úszógumik... A súlygyarapodás folyamatát érdemes még csírájában elfojtani, mert minél jobban domborodik a hasunk, annál nagyobb kockázatnak tesszük ki egész szervezetünket.

A hasi elhízástól nehezebb megszabadulni
Nem csak esztétikai probléma
A köznyelvben csak sörhasként emlegetett hasielhízásnem csak az öltözködést nehezíti meg, és bár a hölgyek legtöbbször a tükörben viszontlátott alakjukkal elégedetlenek, a hasi zsírpárnák ennél jóval nagyobb veszélyeket rejtegetnek a szervezet egészére nézve.Könnyen jön, nehezen megy
A felsorolt rizikók testsúlycsökkenéssel szerencsére mérsékelhetők, ám a makacsul ragaszkodó zsírpárnák miatt a fogyás jól összeállított diéta és rendszeres testmozgás mellett sem mindig egyszerű. - Afogyókúraáltalános hatást gyakorol a szervezetre, vagyis hiába szeretnénk célzottan a hastájéki plusztól megszabadulni, a bőr alatti zsírréteg (ami a hosszú távú zsírraktározás helye) csak akkor kezd eltűnni, ha már minden más helyről leadtuk a felesleget. A jó hír azonban, hogy az egészségügyi kockázatokat tekintve rizikósabb hasüregen belüli zsírtömeg a táplálkozás megváltoztatásával hatékonyan csökkenthető - hívja fel a figyelmet dr. Gajdács Ágnes.Ha már minden fogyókúrás csodaszert kipróbált, de a hasi zsírpárnáktól mégsem sikerült megszabadulnia, akkor érdemes inkább a tudományt segítségül hívni. Az alábbiakban öt, tényeken alapuló módszert vettünk sorra, amely bizonyítottan segít. Részletekért kattintson!
Határértékek
Haskörfogat
|
Derék-csípő hányados
|
Támad a stresszpocak
Nem véletlen, hogy a különösen stresszes időszakokban, például egyre tornyosuló munkahelyi feladatok vagy párkapcsolati zűrök idején megnő a nassolási vágyunk. A feszültség okozta magasabb kalóriabevitel kutatások szerint evolúciós mintáinkra vezethető vissza - stresszhelyzetben a szervezet "vészhelyzeti" üzemmódba kapcsol és tartalékolni kezd, ezért az ilyenkor felszabaduló hormonok miatt megnő az étvágyunk. És hogy miért pont a hasra vándorolnak a pluszkilók? Mert így tudnak a legközelebb helyezkedni a májhoz, ahonnan a szervezet szükség esetén a leggyorsabban képes felhasználható energiává alakítani a zsírraktárokat.Hasi elhízás = depresszió?
Egy holland kutatás arra a meglepő eredményre jutott, hogy a zsigeri zsírfelesleg hajlamosíthat a depresszióra. Az öt éven át folyó kutatás végére a vizsgált, testtömegindexük alapján túlsúlyos, illetve elhízott alanyok 40 százalékánál jelentkeztek depressziós tünetek. Ennek oka valószínűleg a hormonháztartás megváltozásában keresendő, a depresszióval járó magasabb kortizolszint ugyanis aktiválja a hízásért felelős hormonokat, miközben akadályozza a hasüregen belüli zsírraktárak leadását.Tudta-e?
Míg a férfiak közel 100 százaléka hajlamos a hasi zsírgyarapodásra, a nőknek mindössze egyharmada tartozik ebbe a kategóriába. A hölgyek maradék kétharmada azonban a menopauza közeledtével "csoportváltóvá" válik, és a 35-36. életévük után nekik is számolniuk kell a hastájékon megjelenő párnácskákkal.