Vége a műfogsor-rémálomnak

Egy svéd eljárással vége a műfogsor-rémálomnak: az egyszerű és gyors beavatkozásnak köszönhetően a protézis stabilan rögzíthető.

A Magyar Fogorvosi Kamara által végzett felmérés szerint Magyarországon 800 ezer ember él teljes fogatlanságban és meglepően sokan szenvednek a legkülönbözőbb műfogsorproblémáktól: a protézist kényelmetlen viselni, romlik az ízérzékelésük, nem tudják elrágni a keményebb ételeket és így tovább. A modern technológia és egy svéd módszer lehetővé teszi azonban, hogy egy műtét nélküli, fájdalommentes és gyors kezeléssel stabilizálni lehessen a fogsort titán implantátumok segítségével.

Mint Dr. Szabó László , a Fixfogsor rendelő szakorvosa elmondta, már 40 éves kor fölött gyakori probléma a foghiány. A teljesen fogatlan páciensek számára a leggyakoribb megoldás a teljesen kivehető fogsor. A fő probléma azonban ezekkel az, hogy nem akar a helyén maradni, mivel nincsenek fogak, nincs mihez rögzíteni. "Létezik erre egy olyan megoldás, amikor nagyon vékony, kisméretű titán csavarokat csavarozunk az állcsontba és ezekre a titán csavarokba tudja utána rápattintani a fogsorát. Ettől stabillá válik, megszűnik ez a bizonytalan érzés, tud vele normálisan rágni, mosolyogni, nevetni" - mondta dr. Szabó László.

Vége a műfogsor-rémálomnak

A szakorvos hozzátette, ehhez szájsebészeti műtét sem szükséges, 2-3 injekcióval kell csupán érzésteleníteni. A titáni implantátum ráadásul egy olyan szövetbarát anyag, amelyet nem dob ki a szervezet, nem vált ki idegentest reakciót, hanem a beültetés után a három hónapos gyógyulási idő alatt a csontsejtek ránőnek a felszínére. A műfogsor csak a tisztítás miatt marad kivehető.

A kezelés során nincs szükség az íny felvágására, a kifejezetten erre a célra kifejlesztett, extra vékony titán implantátumokat az ínyen keresztül helyezik be, így vérhígító tabletta szedése vagy egyéb véralvadási gondok esetén is elvégezhető a beavatkozás.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +23 °C
Minimum: +11 °C

A frontális felhőzet csak lassan halad kelet felé, ezért az ország keleti felén alapvetően száraz és napos idő várható a fátyolfelhők mellett, míg a Dunántúlon nyugat, északnyugat felé haladva egyre több és vastagabb lesz a felhőzet. A Nyugat-Dunántúlon tartós eső várható, ott kiadós mennyiség is hullhat, az összefüggő csapadékzóna lassan araszol kelet felé. Előterében kialakulhatnak záporok, emellett a déli, délnyugati országrészben egy-egy helyen az ég is megdörrenhet. Az ország nyugati felén megélénkül, a nyugati tájakon megerősödik az északnyugatira forduló szél, míg keleten döntően mérsékelt marad az alapvetően déli légáramlás. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 22 és 29, de a Dunántúl északnyugati felén ennél jóval alacsonyabban, 14 és 20 fok között alakul, a nyugati határ mentén reggel, délelőtt áll be a maximum-hőmérséklet. Napközben melegfronti hatás dominál, amely főként a keleti országrészben érezteti majd hatását.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra