Szabaduljon meg a szájszagtól!
Mi áll a háttérben?Emlékszik a rajzfilmfigurák bűzös, zöld leheletére, amitől elájulnak a többiek? Esetleg nem mert beszélgetni másokkal, mert ön is ettől tart? Megtudhatja, mitől alakulhat ki a kellemetlen szájszag és arra is adunk néhány tippet, mit tehetünk ellene.

A mikroszkopikus bérlők túlszaporodásának leggyakoribb oka a szájszárazság, azaz amikor nem termelődik elegendő nyál a szájüregben, vagy amikor nem jut elég folyadék a szervezetünkbe. Az édességek, az alkohol, a kávé és a dohányzás is okozhat szájszárazságot, sőt még azok az alkoholtartalmú szájöblítők is, melyeket sokan éppen a rossz szagú lehelet ellen használnak. A reggeli kellemetlen szájszag oka pedig a tátott szájjal alvás vagy horkolás, illetve az, hogy a pihenés óráiban a szervezetünk kevesebb nyálat termel. A szájszárazság, így közvetve a szájszag okozói lehetnek egyes gyógyszerek is. A leggyakoribb ilyen szerek az antihisztaminok, de ugyanígy rossz leheletet okozhatnak a magas vérnyomás és depresszió kezelésére szolgáló szerek is.

Olvasson tovább!
Mit tegyen a műfogsor miatt jelentkező szájszag esetén?, Mit tegyen, ha a fogmosás nem elég? Egyáltalán: mitől lehet rossz a leheletünk? Ajánljuk összes korábbi tartalmunkat a halitózissal, kellemetlen szájszaggal kapcsolatban!A közvélekedés szerint a szájszagot könnyű észrevenni - ám ritka, hogy valaki saját magát diagnosztizálja a halitózissal. A saját szagunkhoz ugyanis könnyű hozzászokni, az elterjedt módszerek (azaz, hogy megnyaljuk a kézfejünket, majd megszagoljuk vagy az, hogy a tenyerünkbe lehelünk) elég félrevezetőek. A krónikus rossz szájszagot szakember segítségével deríthetjük ki, egy úgynevezett haliméter segítségével. Ez a lehelet kénvegyület-tartalmát méri.
A megfelelő szájhigiénia fenntartása mindenképpen sokat segíthet abban, hogy elkerüljük a kellemetlen szájszagot. Tisztítsuk meg rendszeresen a nyelvünket, mossunk naponta többször is fogat, és rágjunk cukormentes rágógumit - ez nemcsak a mentolos aroma miatt lehet segítségünkre, de a nyáltermelődést is serkenti! A rendszeres fogászati ellenőrzésnek is hatalmas a szerepe: az elhanyagolt, lyukas fogak és a gyulladt íny is hozzájárulhatnak a kínos problémához!