Fogselyem: többet árt, mint használ?

Több gondot okozhat a fogselyem használata, mint amennyit használ, ha rosszul használjuk - állítja Robin Seymour, a Newcastle University egyik professzora. Pedig alapjában véve kifejezetten hasznos eszközről van szó, ám ha rosszul csináljuk, épp az ellenkezőjét érjük el vele.

A fogselymezés, állítja Seymour professzor, olyan szintű ügyességet igényel, amellyel sok ember egyszerűen nem rendelkezik, mert ahelyett, hogy eltávolítanák a plakkokat, szinte ráhúzzák az ínyre . Ez pedig az utolsó dolog, amit a fogselyemmel el szeretnénk érni.

Gyakorta “fűrészelnek” az emberek a selyemmel, hogy eltávolítsák a fogkövet , ám ezzel nemcsak hogy feleslegesen bajlódnak, de még az ínyüket is károsítják.

A fogselymezés olyan szintű ügyességet igényel, amellyel sok ember egyszerűen nem rendelkezik

A közhiedelem, miszerint a fogszuvasodást fogselyem használatával megelőzhetjük, nem minden esetben támasztható alá egyértelműen. Gyerekeknél az előnyök kimutathatóak, felnőtteknél kevésbé. Miért? Kattintson! A harmadik hiba, állítja a szakértő, hogy az emberek egyszerűen nem használják a fogselymet: bármilyen gyakran is mondják a fogorvosok ezt az embereknek, a felmérések szerint körülbelül az emberek 17 százaléka vallja azt, hogy heti 3-4 alkalommal használja. Az előbbiekkel összevetve pedig az is egyértelmű lesz, hogy az a 17 százalék sem csinálja előírásszerűen.

Kérdés tehát, hogy fogainkat hogyan tudjuk védeni, ha nem használunk fogselymet, vagy épp nem jól. Első körben, mondja Seymour professzor, érdemes elektromos fogkefét használni, amelynek fejét legalább 4, de legfeljebb 6 hetente lecseréljük. Emellé tanácsos egy fogközi kefét használni, majd a fogmosás végén alkoholmentes szájvízzel kiöblíteni a szánkat.

Érdemes arra is gondolnunk, hogy akár bal-, akár jobbkezesek vagyunk, mindig lesz a szájüregünkben egy olyan pont, ahol kevésbé tudunk tisztogatni, mert ott fordítjuk meg a fogkefét : ez balkezeseknél a jobb felső, jobbkezeseknél a bal felső régió.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +16 °C
Minimum: +4 °C

A Nyugat-Dunántúlon erősen felhős vagy borult lesz az ég, másutt délelőtt még csak kisebb körzetekben lehet felhős idő, csak délutántól várható felhőzet-növekedés. Délelőtt csak a Nyugat- és Észak-Dunántúlon, késő délutántól, estétől dél felől egyre többfelé várható eső, zápor. Délen néhol zivatar is kialakulhat, az Alpokalja magasabb részein havazás is lehet. Az északi, északkeleti szelet sokfelé kísérik élénk, helyenként erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 11 és 21 fok között alakul, de a tartósan borongós Nyugat-Dunántúlon kicsivel 10 fok alatti értékeket is mérhetnek. Késő este 6, 13 fok valószínű. Az előrejelzések alapján hétfőn frontmentes időnk lesz, így a frontérzékenyek tünetei várhatóan nem erősödnek fel.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra