Leginkább a vörösbort szeretjük

A bor kedvelt italt Magyarországon. Leginkább a vöröset szeretjük, de a rozét is egyre többen kedvelik meg - derül ki a GfK Hungária Étkezési szokások kutatásából.

Az elmúlt években a borfogyasztás növekedése volt megfigyelhető. Míg korábban a lakosság 25%-a ivott szívesen bort, mára már 37%-uk vélekedik így. Ebben nagy szerepet játszanak a piacon megjelent trendi, fiatalos borok, melyek kifejezetten a mai fiatal, menedzser generációnak, és a hölgyeknek is szólnak.

Vörös és rozé a lista élén

Amíg a bort rendszeresen fogyasztók száma az elmúlt években folyamatosan növekedett, a borfajták népszerűségében némi átrendeződés figyelhető meg - derül ki a Háztartáspanel vizsgálatból. A magyarok szíve döntően a vörösborokhoz húz, a fehérborok részesedése enyhén csökkenő tendenciát mutat, és egyre nő a rozé népszerűsége - bár természetesen a teljes forgalomból csak kis részarányt képvisel. Az édes borok is jelentős részt képviselnek a teljes megvásárolt mennyiségből, de némileg csökkenő tendencia figyelhető meg. A száraz és félszáraz borfajták részesedése mennyiségben ugyan nem nő, ám értékben - a magasabb áraknak köszönhetően -folyamatosan növekszik.

A bor kedvelt italt Magyarországon.

A kutatásból kiderült az is, hogy a háztartások havonta vásárolnak bort, és egy-egy alkalommal 2-2,5 liter bor kerül a kosarakba, ami 3-4 palackot jelent.

A bor egészségre gyakorolt jótékony hatásait már az ókorban ismerték. A mértékletes, étkezések mellé elfogyasztott bor káliumtartalmának köszönhetően segíti a szív munkáját, kalcium- és magnéziumtartalma ideg- és izom-túlérzékenység, valamint csontritkulás esetén lehet hasznos. A benne található mangán nélkülözhetetlen a vérképzéshez és az idegek anyagcseréjéhez, míg a cink a szervezet inzulintermelése szempontjából fontos. Vastartalma a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát.

A fogyasztók összetétele

A bort fogyasztók társadalmáról elmondható, hogy elsősorban férfiakról beszélünk - minden második férfi nyilatkozott úgy, hogy különösen szívesen iszik bort -, de a finom nedű az életkor, a végzettség, vagy a jövedelmi státusz egyáltalán nem befolyásolja. A hölgyeknél 23%-uk mondta, hogy szívesen fogyasztja a bort.

" A sörfogyasztásra inkább jellemző a szezonalitás, mint a borfogyasztásra. A háztartások sörvásárlásai a tavaszi-nyári hónapokban koncentrálódnak" - mondta el Vella Rita, a GfK Hungária ügyfélkapcsolati igazgatója a borfogyasztás szezonalitásával kapcsolatban. "A borfogyasztás kiegyensúlyozottabb képet mutat, hiszen télen, nyáron, ősszel, tavasszal is fogyasztjuk. Némi kiugrás a decemberi (karácsonyi) időszakban, az ünnepek idején tapasztalható. Fehérborokból szintén kicsit több fogy a nyári " fröccs " időszakban".

Az idei év száraz, csapadékszegény időjárása miatt a boros gazdák 20-25%-kal kevesebb bort várnak, mint tavaly.

Forrás: Gfk Hungária

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +14 °C
Minimum: +4 °C

A gomolyfelhők lassan összeesnek, ellaposodnak, ezzel összhangban fokozatosan csökken a csapadékgócok száma. Főleg a Dunántúlon megélénkül az északnyugati szél, Sopronnál és a Fertőnél, valamint záporok, zivatarok nyomán erős széllökések is várhatók. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Fronthatásra az előrejelzések szerint napközben nem kell számítani.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra