Gyömbér: így fogyasszuk minden nap

A gyömbér csodás hatásairól már rengeteget hallhattunk, arról azonban kevés információnk van, hogyan is építhetjük be étrendünkbe. Összegyűjtöttünk néhány tippet, hogyan fogyaszthatjuk minden nap.

A gyömbér fogyasztása kifejezetten jót tesz az emésztésnek, hiszen fokozza az étvágyat, segíti az emésztést, és csillapítja a gyomorpanaszokat. Nem csak az emésztőrendszernek segít: jót tesz a vérkeringésnek, csökkenti a vérnyomást és a koleszterinszintet is. Agyunk is szereti, hatására jobban tudunk koncentrálni. Mindenképpen említést érdemel immunrendszerre tett hatása is, ugyanis megfázás, gyenge immunrendszer és légúti fertőzések esetén igazi csodaszer .

A reggeli rosszulléteket a terhesség alatt, és a kemoterápia okozta mellékhatásokat is tompítja.

Készítsünk teát!

Kézenfekvő lehet, hogy teát, szirupot készítsünk belőle. Ehhez mossuk meg, majd reszeljük le a gyömbért , fél liter vízben lassú tűzön forraljuk 20 percig, majd szűrjük le. Ugyanígy elkészíthetjük szirupként is, csak ebben az esetben tegyünk a vízbe 1-2 kanál mézet is, és figyeljünk arra, hogy mikor sűrűsödik be.

A teát akár minden nap fogyaszthatjuk, a sziruppal pedig ízesíthetjük ételeinket, süteményeinket.

Frissítőként is remek megoldás

A melegebb hónapokban finom és egészséges frissítőt készíthetünk belőle. Ehhez nem kell semmi különleges, csak citrom, víz - és persze gyömbér. A citromok levét facsarjuk ki, öntsük a vízbe, amely lehet ásványvíz is, majd szeleteljünk bele gyömbért. Idénytől függően megbolondíthatjuk eperrel , málnával, de akár uborkával is!

A gyömbért vízbe is keverhetjük, különféle gyümölcsökkel is ízesítve azt
A gyömbért vízbe is keverhetjük, különféle gyümölcsökkel is ízesítve

Próbáljuk ki főételekben!

A gyömbér remekül beilleszthető a mindennapi táplálkozásba is, ugyanis számos egyszerű főételt feldobhatunk egy kis gyömbérrel. Remekül illik csirkéhez, de marhahúshoz vagy halhoz is alkalmazhatjuk! Számtalan ételhez használhatjuk, ilyen például a mézes-gyömbéres csirkecomb , amely akár diétába is beilleszthető!

Finom levesek, izgalmas desszertek

A gyömbér levesekbe főzve igazán különleges ízélményt ígér, arról nem beszélve, hogy így a kifőtt hatóanyagok maximálisan érvényesülnek! Alaplébe főzve csak a fantáziánkon múlik, hogy mi mindent szeretnénk még levesünkbe: akár egzotikusabb húslevest is készíthetünk. Ha valami mást szeretnénk kipróbálni, vagy kedveljük az ázsiai konyhát, készítsünk kiadós indiai levest .

Desszertként is megállja helyét, remekül ízesíthetjük vele egyszerűbb süteményeinket. Próbáljuk ki a citromos-gyömbéres muffint vagy a gyömbéres fahéjas kekszet !

A gyömbér tisztítása A gyömbért a legegyszerűbben teáskanállal pucolhatjuk meg, szinte másodpercek alatt megszabadulhatunk a héjától!

Készítsünk savanyúságot!

Meglepően hangozhat, de a gyömbér savanyúságként is megállja a helyét, amelyet akár szendvicsekbe is rakhatunk.

Hozzávalók:

250 gramm friss gyömbér

11/2 teáskanál rizsecet

1/2 teáskanál cukor

Elkészítés:

Tisztítsuk és pucoljuk meg a gyömbért! Vágjuk vékony szeletekre, amihez használhatunk zöldségpucolót is. Ezt követően forró vízben főzzük 3-5 percig - tegyünk a vízbe sót is! Ügyeljünk arra, hogy ne főzzük túl a gyömbért! A sós vizet őrizzük meg, a gyömbért pedig szedjük ki egy tálba. Szórjuk meg teáskanálnyi sóval, adjuk hozzá az ecetet, jól dolgozzuk össze, hogy a só és az ecet is beivódjon. Az egyensúly érdekében ízlés szerint cukrozzuk is, majd tegyük üvegekbe, és öntsük rá a megmaradt sós vizet. Hagyjuk a hűtőben egy éjszakán át. Néhány hétig hűtőben tárolható!

Miért együk minden nap gyömbért? A gyömbér csodás hatásairól itt még többet megtudhat!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -2 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra