Aukción elkelt luxusételek

A sorozat eddigi cikkeiben megismerkedhettünk drága alapanyagokkal és olyan ételekkel, italokkal, melyeket meg is kóstolhatunk, ha megnyerjük a lottó ötöst. A mostani részben azokkal a társaikkal találkozhatunk, melyek különböző árveréseken már elkeltek.

A gombák királya

A szarvasgomba kitűnő fehérjeforrás, vegetáriánusoknak külön ajánlott. Magas a B-, D- és K-vitamin-tartalma, és androstenol nevű feromont is tartalmaz, melynek köszönheti afrodiziákum státuszát. Egy különleges, másfél kilogramm súlyú fehér szarvasgomba egy Toszkán aukción lelt új gazdára, potom 60 millió forintnak megfelelő euróért. A szarvasgombának a kereskedelemben amúgy is borsos, akár 700 ezer forint körüli a kilónkénti ára. Az aukción kifizetett horribilisan magas összeget az indokolja, hogy a szarvasgomba darabja általában 20 grammnál is kisebb súlyú. Ez a másfél kilós példány igazi kuriózumnak számított szarvasgomba körökben.

Spanyol pácolt sonka a világ tetején

A pácolt, száraz sonkák eleve kiemelkedőek a feldolgozott húskészítmények közül. Gondoljunk csak az olasz pármai sonkára. Az eladási lista élén egy spanyol változat áll, azonban nem a közismertebb Serranói családból, hanem az Jamon Iberico fajtából. Pár éve Manuel Maldonado legjobb ízű sonkája ért el rekord összeget. Az általa feldolgozott malacokat szabadon tartják, makkal etetik, épp ezért húsuk nemcsak finom, de egészséges is. Egy egész combot 330 ezer forintért sikerült értékesítenie, mely a mai napig vezet a pácolt sonkák képzeletbeli árversenyében.

A legdrágább pizza

A pizza általánosságban egy költségtakarékos választás, ha étterembe megyünk, vagy házhoz rendelünk. Domenico Crolla ’Pizza Royale 007’ elnevezésű változata koránt sem illik bele ebbe a kategóriába. A 30 centiméter átmérőjű pizza a világ legdrágább hozzávalóit sorakoztatja fel: konyakban párolt homár, pezsgővel átitatott kaviár, napérlelt paradicsomból készült mártás, skót füstölt lazac, borjúérmék, pácolt, száraz sonka, frissen szüretelt szőlőből készült balzsamecet. Mindezen felül jelentős mennyiségű, 24 karátos, ehető arany forgáccsal szórták meg a pizzakülönlegesség tetejét. Az étel végül több, mint 900.000 forintért kelt el az e-Bay nevű licitoldalon. Habár maga a pizza nem az egészséges ételek "reklámarca", de legalább készítője a befolyt összeget egy alapítványnak ajánlotta fel, mely a fejlődő országok egészségügyi prevenciójával foglalkozik.

Chateau Mouton-Rothschild Bordeaux

A vörösbor több szempontból is egészségünk őre, persze csak ha mértékkel fogyasztjuk. Maga antioxidáns-tartalma megköti a szervezetünkben lévő szabad gyököket, így késleltetve az öregedést. A benne található rengeteg szaponin gátolja az erek sérülését, így véd a szív- és érrendszeri megbetegedésektől. Ezentúl gyulladáscsökkentő , sőt kalcium- és magnéziumtartalmának köszönhetően erősíti a csontokat.

A szóban forgó 4,5 liter űrtartalmú, 1945-ös évjáratú francia vörösbornak nemcsak a neve, de az ára is kimondhatatlan. Már több, mint egy évtizeddel ezelőtt, 1997-ben a nagyhírű Christie's aukciós ház egyik árverésén talált végleges otthonra ez az egyedi ízű nedű, mindössze 28.685.000 forintnak megfelelő dollárért. Kihagyhatatlan ajánlat volt, nem gondolják?

A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!

Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Headache illustration
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +19, +25 °C
Minimum: +4, +11 °C

A reggeli ködfoltok feloszlása után változóan felhős lesz az ég, csapadék nem valószínű. Mérsékelt marad szél, 19, 25 fokos maximumhőmérsékleteket mérhetünk. Csütörtökön tovább tart a frontmentes idő. A nagy napi hőingás vérnyomás-ingadozást válthat ki, emellett a migrénhajlam fokozódására is készülni kell. A kopásos ízületi bántalmak a hajnali órákban lehetnek a legintenzívebbek. A fokozottan érzékenyek tartós tünetekre számítsanak. Érdemes megnézni a meteogyógyász alábbi napi tanácsait is! A légszennyezettség alacsony, kissé növekszik. A légnyomás alig változik.

Egészséget befolyásoló hatások: