5 étel, melytől tovább élünk
Ha szeretnénk sokáig élni, akkor egyik legjobb módja, ha egészségesen táplálkozunk. Egyre több kutatás igazolja, hogy étkezésünk nagy mértékben befolyásolja, hogy meddig élünk.
Diófélék
Akik szeretnek olajos magokat nassolni, jó, ha tudják, hogy ezek fogyasztása éveket adhat az életünkhöz. A Harvard School of Public Health kutatása szerint a dióféléket rendszeresen fogyasztó embereknek kisebb az esélyük rá, hogy fiatalon haljanak meg. Nagyon fontos azonban a mértékletesség: a szakemberek azt javasolják, hogy naponta egymaréknyi mennyiségnél ne együnk többet.

Teljes kiőrlésű gabonafélék
A teljes kiőrlésű gabonából készült kenyerek, péksütemények és tésztafélék szintén meghosszabbíthatják az életünket. Nemcsak a korai elhalálozás, hanem a szívbetegségek kialakulásának esélyét is csökkenti fogyasztásuk. Figyeljünk oda, hogy csak olyasmit vegyünk meg, aminek a csomagolásán feltüntetik, hogy 100 százalékban teljes kiőrlésű gabonából készült.
Csípős ételek
Több kutatás is állítja, hogy a csípős ételek rendszeres fogyasztása meghosszabbíthatja az életünket. Egy Kínában, 450 000 ember részvételével készült vizsgálat arra az eredményre jutott, hogy akik heti 6-7 napon csípős ételeket ettek, 14 százalékkal csökkentették esélyüket arra, hogy idő előtt elhalálozzanak.
Ezért ne igyunk vizet csípős paprikára - részletekért kattintson!
Alga
Az algafogyasztás több kutatás szerint is segít felvenni a küzdelmet a szervezetünkben zajló gyulladásos folyamatokkal, erősíti az immunrendszert, és rákos megbetegedések esetében lassítja a rák terjedését. Szakemberek szerint többek között ennek köszönhető, hogy a japán emberek várható élettartama az egyik leghosszabb a világon.
Halak
A halak húsában olyan anyagok találhatóak, amelyek védenek az idegrendszeri betegségek kialakulása ellen. Emellett sok bennük az omega-3 zsírsav, amely gyulladáscsökkentő hatású és segít csökkenteni olyan betegségek kialakulásának esélyét, mint a rák, a szívbetegség vagy az Alzheimer-kór.
Forrás: menshealth.com
Kedves Doktornő! Szeretném megtudni, hogy valójában mennyi idős kortól kaphat egy kisgyermek mézet, illetve olajos magvakat (főként diót). Az interneten rengeteg cikk található a témában, a legtöbb 1 éves kortól ajánlja a mézet a botulizmus elkerülése érdekében, de nagyon sok olyannal is találkoztam, amelyik 3, vagy akár csak 5 éves kortól javasolja. A dióféléknél hasonló a helyzet, ott az allergizáló hatás miatt intenek óvatosságra. A témában az orvosok véleménye sem egyezik. Ennek mi lehet az oka, és hogy tud így egy "laikus szülő" megfelelően, felelősségteljesen dönteni? Köszönettel: B. Renáta
Kedves Renáta, amennyiben nem allergiás a család, akkor mézet egy éves kora után kaphat, de semmiképpen sem édesítés céljából! Olajos magvak "natúran", a félrenyelés lehetősége miatt az óvodás kor végén, és akkor is körültekintően. Ülve,...