A magányt így küzdhetjük le

Az egyedüllét nemcsak lelkileg nyomasztó, de fizikailag is romboló hatása van. Íme néhány tanács a magányos embereknek!

A magány, a szociális elszigetelődés nemcsak lelki, de testi egészségünkre is komoly hatással van. Kutatások igazolták, hogy a magányos emberek szervezetében nagyobb arányban termelődnek azok a hormonok, amelyek stressz hatására is megszaporodnak. Ez pedig az állandó szorongással járó jellegzetes betegségek (magas vérnyomás, szívinfarktus, stroke) kialakulásának esélyét is növelik. Egy közelmúltban végzett kutatás eredményei szerint pedig a magányos embereknél kétszer gyakoribb a depresszió és másfélszer gyakoribbak az öngyilkos gondolatok.

Boldogtalan párkapcsolatban vagy inkább egyedül? Az egyedülléttől való félelem olykor olyan erős lehet, hogy hajlandóak vagyunk egy boldogtalan párkapcsolatban ragadni. Az újrakezdéstől való félelem hátterében szinte minden esetben erős önbizalomhiány áll. Kattintson a részletekért!

A magány romboló hatása ellen legjobban úgy védekezhetünk, ha enyhítünk az egyedüllétünkön, és valamilyen módon nyitunk bizonyos emberek, csoportok felé. Kutatások szerint már elég három csoporthoz csatlakozni, hogy a magány miatti depresszió kialakulásának esélyét 63 százalékkal csökkentsük. Íme néhány tanács, amelynek segítségével könnyebben tudunk kapcsolatokat kialakítani, új embereket megismerni:

Keressünk tanfolyamokat!

Ha szeretünk vagy szeretnénk megtanulni néhány konyhai fortélyt, csatlakozzunk egy főzőtanfolyamhoz! Ha a sport iránt vagyunk nagyobb, járjunk el csoportos edzésekre. Érdeklődési körünknek megfelelően számtalan tanfolyam, képzés és csoport nyitott kapukkal vár minket: ezekben nemcsak hasznosan tölthetjük el az időnket, hanem új emberekkel is megismerkedhetünk, akikkel legalább egy közös témánk már biztosan lesz!

A magány nem csak lelkileg, te testileg is romboló hatású
A magány nemcsak lelkileg, testileg is romboló hatású

Lépjünk ki a komfortzónánkból!

Nyissunk jobban a külvilág felé, keressünk új élményeket, próbáljunk ki olyan dolgokat, amelyekre eddig nem volt lehetőségünk. Talán úgy gondoljuk, hogy a túrázás nem nekünk való, de egy jó hangulatú csoporthoz csatlakozva megváltozik a véleményünk. Merjünk belevágni olyan dolgokba is, amelyekben nincs sok tapasztalatunk!

Tartsunk kutyát!

Egy háziállat önmagában is csökkenti a magány okozta szorongást, egy kutya azonban sokat segíthet a társas kapcsolatok kialakításában is. Az ebet ugyanis rendszeresen sétáltatni kell, melynek során más kutyásokkal is találkozhatunk. A kutyás sportok (például agility) is remek lehetőséget adnak az ismerkedésre!

Ne erőltessünk olyat, amit nem szeretünk!

Olyan dolgokat viszont ne erőltessünk, amelyeket korábban már kipróbáltunk, és nem váltak be. Az ilyen negatív tapasztalatok csak még visszahúzódóbbá tesznek minket, és úgy érezhetjük, hogy egyáltalán nem vagyunk emberek közé valók. Próbáljunk ki újabb dolgokat, és csak azokat rendszeresítsük, amelyeket valóban szívesen végzünk!

Forrás: WebMD

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra