Mutatjuk a legjobb módszert a szúnyogok ellen

A kellemes nyári kikapcsolódást könnyen tönkreteheti néhány bosszantó szúnyogcsípés. Szakértők szerint azonban akadnak lehetőségek, hogy megelőzd a problémát.

Természetesen a szúnyogcsípéseket mindig jobb megelőzni, mint utólag csillapítani a viszketést. Annál is inkább, mert a vérszívók akár betegségeket is terjeszthetnek, így feltétlenül figyelmet kell fordítanod a megfelelő védekezésre. A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) az ezzel kapcsolatos lehetőségekre hívja fel a figyelmet a Facebookon közzétett összeállításában.

A szúnyogok elleni küzdelem alapját lakókörnyezeted szúnyogmentesítése jelenti. Ezeknek a rovaroknak vízre van szükségük a szaporodáshoz: néhány deciliterben több száz egyed is fejlődhet. Éppen ezért a nyári időszakban mindenképpen javasolt megszüntetni az otthonod körül, a kertben, udvaron előforduló vízgyűjtőket.

Cseréld gyakran az állatok itatóvizét, fedd le az esővízgyűjtőket, víztárolókat, illetve fontos, hogy ne álljon hosszú ideig a víz a virágcserepekben, kaspókban sem. Eső után mozgasd át a takaróponyvákat, fóliákat, tartsd karban az ereszt és egyéb vízelvezetőket. Ne tárolj a szabadban semmilyen hulladékot, azokat a használati tárgyakat (vödröket, kannákat, talicskákat, gyerekjátékokat) pedig, amelyekben megállhat a víz, mindig felfordítva hagyd kint.

A már kifejlődött szúnyogokkal szemben rovarriasztó szerekkel, valamint hosszú ujjú ruházattal védekezhetsz. A nyílászárókra szerelj szúnyoghálót, míg szabadtéri események alkalmával használj szúnyogriasztó spirált. Korábbi cikkünkből pedig megtudhatod, mi a teendő, ha mégis megcsíptek, és szeretnéd enyhíteni a fellépő viszketést.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Vodcast: finom, de káros fogások a magyar konyhában

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +15 °C
Minimum: +10 °C

Északkeleten tovább növekszik a felhőzet, így nagyrészt erősen felhős, borult idő várható országszerte kiadós esővel, záporral. Az ország keleti harmadán zivatarok is kialakulhatnak. Délutántól délnyugat felől fokozatosan szűnik a csapadék. Az északnyugati szelet a Dunántúlon erős, az Észak-Dunántúlon viharos, sőt helyenként erősen viharos lökések kísérhetik, míg az ország keleti felén a keleties szél csak helyenként élénkül meg, ott zivatarok mentén lehet erős széllökés. A legmagasabb nappali hőmérséklet hazánk keleti harmadában 20, 29, míg másutt általában 10, 19 fok között alakul, de a nyugati, északnyugati tájakon csak 10 fok alatt marad a csúcsérték. Késő estére 8 és 18 fok közé hűl le a levegő. Egy ciklon örvénylik felettünk, az előrejelzés szerint napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlenségeket.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra