Őszi immunerősítés gyógynövényekkel

A hideg téli hónapokban sokan lesznek náthásak. Ha azonban még időben elkezdjük erősíteni az immunrendszerünket, akkor sokkal nagyobb esélyünk van rá, hogy komolyabb megbetegedések nélkül átvészeljük ezt az időszakot.

Kerti kakukkfű

Szárított formában vagy illóolajként is jól jöhet. Köptető hatása miatt felső légúti betegségek kezelésére is ajánlják, de megelőzésre is kiváló. Készülhet belőle tea, amelyből napi két csészével ajánlott fogyasztani. Kakukkfüves fürdőt is vehetünk, ha a szárított leveleket egy kád forró vízbe szórjuk, de akár illóolajat is csepegtethetünk bele. Az illatos gőz belélegzése tisztítja a légutakat.

Édesgyökér

Mi mindenre használható az édesgyökér? Részletek itt.

Az édesgyökér olyan hatóanyagot tartalmaz, amely erős vírusölő hatással rendelkezik, ezért sikerrel veszi fel a harcot a megfázás ellen. Fogyasztható táplálékkiegészítő és tea formájában egyaránt, ánizsos ízét sokan kedvelik. Ha rendszeresen szedünk valamilyen gyógyszert, akkor konzultáljunk az orvosunkkal, mielőtt édesgyökeret kezdenénk fogyasztani, mert csökkentheti egyes szerek hatékonyságát.

Fokhagyma

A fokhagyma erősíti az immunrendszert. Több kutatás is kimutatta, hogy rendszeres fogyasztása ellenállóbbá teszi a szervezetet a vírusokkal és a baktériumokkal szemben. Bár úgy a legerősebb a jótékony hatása, nem feltétlenül szükséges nyersen ennünk a fokhagymát, az is hatékony, ha táplálékkiegészítő formájában szedjük. Ha viszont mégis úgy döntünk, hogy nyersen esszük, érdemes mézzel keverni, mert elveszi erős ízét.

A fokhagyma nyersen fogyasztva a leghasznosabb az immunrendszer számára
A fokhagyma nyersen fogyasztva a leghasznosabb az immunrendszer számára

Echinacea (kasvirág)

Az echinaceából készült tea, illetve tinktúra fogyasztása megelőzésre és kezelésre is alkalmas. Ha akkor kezdjük el használni, amikor már betegek vagyunk, akkor enyhítheti a tüneteket, egyben lerövidíti a betegség lefolyását is. A legjobb, ha olyan készítményt választunk, amellyel napi 1000 milligrammnyi mennyiséget tudunk a szervezetünkbe juttatni.

Bodza

A bodza kivonata segíthet, hogy gyorsabban kilábaljunk a megfázásból és a felső légúti betegségekből. Többfajta készítmény formájában is elérhető a gyógynövényboltokban, illetve drogériákban. Teát vagy szörpöt is készíthetünk belőle - nemcsak vitamintartalma magas, hanem az íze is finom.

Forrás: rodalesorganiclife.com

A legfrissebb tartalmainkért kövessen minket a Google HírekbenFacebookonInstagramonViberen vagy YouTube-on!

)
Milyen betegségeket okozhat kutyáknál a kullancs?

A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!

Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Headache illustration
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13, +19 °C
Minimum: +5, +10 °C

A napsütéses időszakok mellett többször erősen felhős időre készülhetünk, szórványosan várható eső, zápor, néhol zivatar is. Élénk, erős északnyugati szél mellett 13, 19 fokos maximumhőmérsékletekre számíthatunk. Szombaton kettősfronti hatást tapasztalhatnak az érzékenyek. Gyakoriak lehetnek a keringési és vérnyomáspanaszok, emellett görcsös és migrénes fejfájás is jelentkezhet, többszöri rosszullét léphet fel. A fülledt időszakokban jellemző lehet a légszomj és a nehézlégzés. A kinti programok során változékonyságra kell készülni. További fontos részletek a meteogyógyász® mai videójában! A légszennyezettség alacsony, alig változik. A légnyomás gyengén emelkedik.

Egészséget befolyásoló hatások: