Orbán: "emberéletek múlnak a vakcinán"

Emberéletek múlnak a vakcinán, és minden élet számít, ezért fontos, hogy minél több koronavírus-vakcina legyen Magyarországon - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.

Jelenleg mintegy 400 ezer olyan magyar ember van, aki átesett már az új típusú koronavírus okozta betegségen, vagy beoltották ellene. Ez azonban egy alacsony szám - vélekedett a miniszterelnök.

Mikor lehet lazítani?

Biztató a járványhelyzet, de kevés az oltás - kattintson a részletekért!

Az élet csak térhet vissza a normális kerékvágásba, amikor tudnak koronavírus -vakcinát biztosítani az egészségügyi dolgozóknak, a szociális otthonokban lévőknek, a 60 év feletti krónikus betegeknek, a védekezés egyéb szereplőinek, valamint az időseknek. Ekkor lehet majd arról beszélni, hogy milyen ütemben, hogyan szabadulhatunk meg a korlátozásoktól - magyarázta Orbán Viktor. Tehát tulajdonképpen minden azon múlik, hogy mennyi vakcinát tud szerezni az ország - fűzte hozzá.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus elleni vakcina, koronavírus elleni védőoltás, koronavírus elleni oltás, koronavírus elleni oltóanyag, koronavírus Magyarország, koronavírus Orbán Viktor
Minden azon múlik, hogy mennyi vakcinát tud szerezni az ország. Képünk illusztráció, forrása: Getty Images

A COVID-19 ellen kifejlesztett vakcinák európai uniós engedélyezésével kapcsolatban Orbán Viktor rámutatott, hogy ha csak egy-két oltóanyagot engedélyeznek, az nem teremt versenyhelyzetet. Pedig ha verseny van, akkor megmozdulnak a gyártók - fejtette ki.

Túl lassú az EU-s beszerzés

A kormány számításai szerint az Európai Uniós (EU) oltóanyag-beszerzések üteme olyan lassú, hogy ha csak erre hagyatkozna Magyarország, akkor szeptember végénél előbb nem lehetne feloldani a korlátozásokat. A csütörtöki online EU-csúcs kapcsán a miniszterelnök úgy nyilatkozott, hogy a magyaroknak nem magyarázatra van szüksége, hanem vakcinára. A napokban egyébként 2 oltóanyag - a Szputnyik V-t és az AstraZeneca-vakcina - alkalmazását engedélyezték a magyar hatóságok.

A nyálban lévő vírusmennyiség alapján következtetni lehet arra, hogy milyen lesz a koronavírus-fertőzés lefolyása, vagyis ez az információ megjósolhatja a súlyos COVID-19 betegség kialakulását - állapította meg egy friss kutatás. A részletekért olvassa el korábbi cikkünket!

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +5 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, időszakos vékonyodás, szakadozás a déli órákig még a déli megyékben is, majd egyre inkább csak az északkeleti, keleti tájakon fordulhat elő. Délután az északkeleti, keleti részeket leszámítva ismét egyre többfelé várható időszakos eső. A keleties irányú szelet helyenként élénk lökések kísérhetik, majd északi, északkeleti irányba fordul az áramlás.A hőmérséklet csúcsértéke nagyrészt 9 és 12 fok között alakul, de a keleti és déli naposabb részeken ennél néhány fokkal magasabb, az északnyugati, nyugati vidékeken pedig alacsonyabb értéket is mérhetünk. A késő esti hőmérséklet 3 és 9 fok között valószínű. A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra