Koronavírus: senki ne menjen külföldre szeptembertől

Az ünnepi hosszú hétvégére való tekintettel ma délután tartották a Kormányinfót, amin Gulyás Gergely többek között arról is beszélt, hogy jelenleg a legnagyobb veszélyt a vírus behurcolása jelenti.

"Szeptember elseje utánra külföldi nyaralást senki ne szervezzen, különösen a déli országokba" - fogalmazott Gulyás Gergely Miniszterelnökéget vezető miniszter, azt hangsúlyozva: az oktatás újraindítása elengedhetetlen az ország működőképességének fenntartásához, márpedig ehhez arra van szükség, hogy ne nőjön a fertőzöttek száma. A kormány jelenleg is azon dolgozik, milyen szabályokat fogadjanak el hosszú távon az új tanévre vonatkozóan. "Szeptember elsejétől a jelenleginél szigorúbb szabályokat kell életbe léptetni" - emelte ki. Erről a bejelentés jövő héten várható.

Meglepő, de előnye is volt a járványnak Bár a koronavírus-járvány világszerte számos dolgot befolyásolt negatívan, úgy tűnik, azért pozitív hozadéka is volt a váratlan és szokatlan helyzetnek. Részletek itt.

A miniszter arról is beszélt, hogy Európa legtöbb államában romlik , csak néhány országban stagnál a járványügyi helyzet, márpedig ezek a trendek néhány hetes késéssel vannak hatással a magyarországi mutatókra, így az utazási korlátozások enyhítéséről nem lehet szó. Hozzátette ugyanakkor, hogy a kormány sárgából a zöld zónába sorolta Norvégiát, amelynek mutatói Európa legjobbjai közé tartoznak.

Újságírói kérdésre válaszolva elmondta, szabadságot nyugodtan ki lehet venni, de mindenkinek azt javasolja, hogy ne menjen külföldre. Tisztázta azt is, hogy mindez az üzleti vagy munka céljából való utazásokra nem vonatkozik. A sportolók beléptetésével kapcsolatban azt mondta, szigorú feltételek vannak, a hazai sportolók estében a szakszövetségek dönthetnek. Az esetleges határzárat, lezárásokat vis maiorként fogja majd kezelni a kormány, ez véleménye szerint segít majd mérsékelni az esetleges veszteségeket, de a kormánynak a magyar társadalom egészének egészségét kell figyelembe vennie - fejtette ki.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

magnézium szedése
Magnézium: mikor vegyük be, hogy nyugodtan aludjunk tőle? Szakértő elárulta a titkot
Itt látszik a laborleleteden, ha már károsodott a veséd
fogyás
Diétaelmélet: mikor és mitől indul be a fogyás?
magyar egészségügy
Hegedűs Zsolt elárulta az első reformot – Nagy változások lesznek az egészségügyben
Azonnali, tartós és pusztító fájdalom: a legmérgezőbb emlős horror csípést okoz
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: -1 °C

Napos idő várható gomolyfelhőkkel, amelyek szétterülnek. Emellett északkelet fölé érkezhet vastagabb felhőzet. Csapadék nem valószínű. Az északkeleti, északi szelet élénk lökések kísérhetik.A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 19 fok között várható. Frontmentes időre számíthatunk, ugyanakkor a gyors napközbeni melegedés sokaknál kiválthat kellemetlen panaszokat.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: a hüvely öntisztuló szerv. Igaz vagy hamis? – Teszteld, mennyire ismered a női testet! A női egészséggel kapcsolatban rengeteg félreértés és makacs tévhit kering. Kiszúrnád a leggyakoribbakat? Tedd próbára magad kvízünkben!
kvíz
Pattanásra fogkrém: hasznos vagy árt? – Itt a nagy bőrápolási kvíz! A bőrápolással kapcsolatban rengeteg tévhit kering, amelyek akár árthatnak is a bőrünknek. Mutatjuk, mi ezekből az igazság.