Koronavírus: nyugdíjasokkal növelnék a tesztelési kapacitást

Nyugdíjas egészségügyiseket toboroznak PCR-tesztelői munkára. Óránként nettó 1500 forintot fizetnének érte.

A koronavírus-fertőzöttek kiszűrését célzó PCR-mintavételi munkára várják az olyan, egészségügyi tapasztalattal rendelkező nyugdíjasok jelentkezését, akik szeretnének a "hétköznapi hősök" közé tartozni - számolt be róla egy nyugdíjas szövetkezet hirdetése alapján a Pesti Hírlap . A hirdetés cikkünk írásakor már nem volt elérhető.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus Magyarország, koronavírus nyugdíjasok, koronavírus munka, koronavírus egészségügy, koronavírus-tesztelés, koronavírus szűrés, koronavírus PCR-teszt, koronavírus egészségügyi dolgozó
Már toborozzák a munkára a nyugdíjas egészségügyiseket.Képünk illusztráció, forrása: Getty Images

Óránként 1500 forintért

A lapb beszámolója alapján a munka rövid leírásából kiderült, hogy mindennap kellene dolgozni, és cserébe óránként nettó 1500 forintot kapnának a koronavírus-járvány elleni küzdelemben résztvevő, nyugalmazott egészségügyi dolgozók. Emellett a legbiztonságosabb védőfelszereléseket és a napi szintű dolgozói szűrővizsgálatot is biztosítják a jelentkezőknek.

Kíváncsi, hogy milyen a koronavírus-járvány az egészségügyi dolgozók szemével? A válaszért olvassa el korábbi cikkünket!

A hírlap megkereste kérdéseivel a szövetkezetet, a válasz azonban az volt, hogy legkorábban csak november 20-án tudnak részletes tájékoztatást adni. A szövetkezet azt írta, jelenleg a lehetséges munkavállalók jelentkezését várják, így a munkával kapcsolatos paramétereket a november 20-a utáni időszakban tudják csak közölni az érdeklődőkkel. Hétvégére tehát már talán kiderülhet, hány álláshelyre keresnek dolgozókat, illetve milyen védőruházatot biztosítanak nekik a koronavírus elleni védekezés érdekében.

A segítő szervezetek sem tudják, mi lesz a kijárási tilalom alatt utcán rekedt hajléktalanokkal - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +5 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, időszakos vékonyodás, szakadás egyre inkább csak északkeleten fordulhat elő. Reggel, délelőtt átmenetileg kevesebb helyen eshet, majd a déli óráktól a keleti részeket leszámítva ismét egyre többfelé várható időszakos eső. A keleties irányú szelet helyenként élénk, a hegyekben erős lökések kísérhetik, majd északi, északkeleti irányba fordul az áramlás.A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 12 fok között alakul, de a keleti naposabb részeken ennél néhány fokkal magasabb értéket is mérhetünk. Késő este 3, 9 fok valószínű. A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra