Koronavírus: "mindenre fel kell készülni"

A koronavírus okozta helyzet miatt járványügyi készültség van az országban, ami azt jelenti, hogy minden forgatókönyvre fel kell készülni és fel is vagyunk - jelentette ki Müller Cecília országos tisztifőorvos az operatív törzs csütörtöki sajtótájékoztatóján.

A tisztifőorvos tájékoztatása szerint az elmúlt napon 21 újabb áldozatot szedett itthon a koronavírus-járvány . Az elhunytak többsége szív- és érrendszeri betegséggel küzdött, míg a többiek anyagcsere-, légzőszervi vagy daganatos betegségben szenvedtek. A legutóbbi áldozatok között a legfiatalabb 37, a legidősebb pedig 93 éves volt.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus járványhelyzet, koronavírus Magyarország, koronavírus operatív törzs
Még mindig a járvány felfelé tartó időszakában vagyunk. Képünk illusztráció, forrása: Getty Images

Felfelé ível a járvány

Még mindig a koronavírus -járvány felfelé tartó időszakában vagyunk - figyelmeztetett Müller Cecília. Az NNK vizsgálatainak eredményei alapján közölte azt is, hogy a szennyvízben stagnál az új típusú koronavírus örökítőanyagának mennyisége, tehát az elkövetkezendő héten nem számítanak számottevő növekedésre a fertőzöttek számában. Ettől még természetesen továbbra is fontos az óvintézkedések betartása.

Még mindig vannak szabályszegők

Koronavírus: fogynak a védőeszközök a szomszédban - a részletekért kattintson ide!

A tájékoztatón elhangzott az is, hogy szerptember 21-e óta 946, az elmúlt napon pedig 42 esetben kellett intézkednie a rendőrségnek az új típusú koronavírus elleni védekezést célzó szabályok megsértése miatt. Szerdán 12 személy ellen azért kellett fellépnie a hatóságnak, mert tömegközlekedés közben nem, vagy nem jól viselte a maszkot. Erről Gál Kristóf, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivője beszélt.

Levette a maszkját két óvónő, a büntetés miatt háborog a vezetőség - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

autizmus korai jelei
Ezek az autizmus első jelei – Már egészen kicsi korban megmutatkozhat
baleset
Filléres jégmentesítő trükk: sokáig tisztán tartja a járdát – Egyszerű konyhai eszközökkel megoldható
beltéri levegő
Így betegít meg télen a saját lakásod – 5 jel, hogy az otthonod a ludas
leszokás az alkoholról
Így hat a külsődre, ha nem iszol több alkoholt – Pár nap után már látható a változás
normál vércukorszint
Meddig egészséges a vércukorszint? – Így értelmezheted a laborleleted
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: -3 °C
Minimum: -10 °C

A (zúzmarás) köd és rétegfelhőzet ismét egyre nagyobb területre kiterjed. Az északi, északkeleti határ mentén és a Dél-Dunántúlon maradhatnak nagyobb eséllyel derült területek. A borult, ködös tájakon jelentéktelen hószállingózás, ónos szitálás nem zárható ki. A keleties szél többnyire gyenge vagy mérsékelt marad.Késő este jobbára -12, -4 fok közötti értékek valószínűek. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet is hasonló tartományban, általában -12 és -6 fok között várható, ennél jóval hidegebb az északkeleti, északi határvidék derült helyein lehet. Ebben a helyzetben nem beszélhetünk fronthatásról, de a nagy hőingadozásnak vannak orvos- és humánmeteorológiai hatása, amik részben attól függnek, hogy valaki a tartósan ködös–borult, illetve a napos–derült területeken tartózkodik.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

digitális detox
Digitális detox: csak a fiataloknak fontos. Igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod!

Az okostelefonok, tabletek, laptopok, tévék az életünk részei, azonban mind fizikai, mind mentális egészségünket megterhelhetik, ha nem tudatosan használjuk őket. Kvízünkben tesztelheted a tudásodat a témáról, illetve a digitális detoxról.

D-vitamin
Melyik ételünkben van sok D-vitamin? – Teszteld a tudásod!

A D-vitamin az egyik legfontosabb zsírban oldódó vitamin, amelynek hiánya komoly egészségügyi következményekkel járhat. Kvízünk segítségével kiderítheted, mennyire pontos a tudásod ezzel az értékes vitaminnal kapcsolatban.