Koronavírus: megjelent egy újabb variáns

A koronavírus egy újabb variánsát fedezhették fel Dél-Afrikában. A kutatók szerint ez a változat nagyon sok mutáció eredményeként jöhetett létre, így már elég sokban különbözik az eredeti, először Vuhanban kimutatott vírustól.

Újabb koronavírus-mutáns jelenhetett meg Dél-Afrikában. A C.1.2-es variánst még májusban fedezték fel, és azóta már több országban is kimutatták ezt a variánst, egyebek mellett Kínában, Portugáliában, Svájcban és az Egyesült Királyságban is - számolt be egy preprint tanulmány eredményeiről a Jerusalem Post .

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus járványhelyzet, koronavírus világjárvány,
Az új változat nagyon sok mutáció eredményeként jöhetett létre. Fotó: illusztráció, Getty Images

Vajon ez még a deltánál is fertőzőbb?

A friss adatok alapján úgy tűnik, hogy több hazai városban is berobbanhat a járvány .

A C.1-es variánsból kialakult C.1.2-es mutáns a felfedezése után 2 hónappal, júliusban a dél-afrikai esetek 2 százalékánál volt kimutatható. A jelentősen mutálódott koronavírus -változat a szakértők szerint igen távol áll az eredeti, Kínából származó kórokozótól. Ezen kívül viszont nincs túl sok információnk az új mutánsról - ahhoz is további vizsgálatok szükségesek, hogy megmondják, vajon ez a változat fertőzőbb-e, mint a többi (például az extrán ragályos delta variáns).

Még várni kell a megerősítésre és a további adatokra

Mivel egy preprint tanulmányról van szó, fontos megjegyezni, hogy a kutatók megállapításai még nem mentek át a szaklapban való publikáláshoz szükséges szakmai ellenőrzésen. Mindenesetre nem árt tisztában lennünk azzal, hogy egyre nagyobb mértékben változik a 2019 végén megjelent új típusú koronavírus . Az új variánst elsőként felfedező orvos ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy a sok mutáció ellenére egyáltalán nem biztos, hogy egy korábbiaknál veszélyesebb kórokozóval állunk szemben. Ezt még vizsgálni fogják.

Először jelentettek olyan halálesetet Új-Zélandon, amelyet a Pfizer-BioNTech COVID-19 elleni vakcinájával lehet összefüggésbe hozni.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra