Koronavírus: 3 új áldozat itthon

Az elmúlt 24 órában 17 új koronavírus-fertőzöttet és 3 áldozatot regisztráltak Magyarországon.

Újabb 17 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 808556-ra nőtt a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma. Emellett elhunyt 3 beteg, így a koronavírus-járvány hazai áldozatainak száma 30010-re emelkedett - olvasható a koronavirus.gov.hu-n. A legutóbbi elhunytak többsége ezúttal is idős, krónikus betegségben szenvedő személy volt.

86-an vannak kórházban

Koronavírus: két variánst is elkapott, meghalt - kattintson!

Jelenleg 36883 aktív koronavírus -fertőzött van Magyarországon. 86-an szorulnak kórházi kezelésre, közülük 12-en lélegeztetőgépen vannak. Közben viszont 741663 személyt már gyógyultnak nyilvánítottak. A legfrissebb adatok szerint 1659 személy van hatósági házi karanténban, és több mint 6,21 millió tesztet végeztek már el az országban.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus járványhelyzet, koronavírus Magyarország, koronavírus fertőzöttek száma, koronavírus halottak száma, koronavírus magyar áldozatok,
Beoltanak egy férfit a koronavírus ellen. Fotó: MTI/Rosta Tibor

Részletek a vakcinázásról

Eddig már 5,54 millió személyt oltottak be Magyarországon az új típusú koronavírus ellen, 5,2 millióan pedig már a második dózist is megkapták. Már Magyarországon is megjelent az indiai vírusmutáns (új nevén delta variáns), ezért ismét fontos hangsúlyozni az oltás fontosságát.

A védőoltás egyébként ingyenes és önkéntes, de csak az kapja meg, aki regisztrál. Továbbra is folyamatosan lehet regisztrálni az erre a célra létrehozott honlapon , az érvényes regisztrációval rendelkezők pedig szabadon foglalhatnak időpontot maguknak itt . A regisztráltak 94 százaléka egyébként már legalább az első dózist megkapta.

Érvényes korlátozások

Miután a beoltottak száma meghaladta az 5,5 milliót, életbe lépett az újraindítás újabb fokozata. Ennek értelmében szombattól - a kórházak és szociális intézmények kivételével - mindenhol eltörölték a koronavírus-járvány miatt korábban bevezetett, kötelező maszkviselést. Emellett már védettségi igazolvány nélkül is szabad a belépés a vendéglátó üzletekbe, szálláshelyekre, szabadidős létesítményekbe, és az előreváltott ülőhelyes nézőtérrel megrendezett kulturális rendezvényekre, előadásokra. Megszűntek továbbá az üzletekre vonatkozó korlátozások is.

Koronavírus: meglepő dolog derült ki egyes betegekről - olvassa el a részleteket!

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Ekkor kell átállítani az órákat – idén könnyű eltéveszteni
gyógyszerfelírás
Eldőlt, nagy változás jön a gyógyszerfelírásban – Hivatalosan is kihirdették
A 10 legjobb kutyafajta kisgyerekes családoknak – Kistestűtől a nagytestűig
grapefruit
Ez a kedvelt gyümölcs többet árthat, mint használ
szívbarát étrend
Így védd a szívedet egyetlen gyümölccsel – már napi fél is elég belőle
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +12 °C
Minimum: +4 °C

Általában erősen felhős vagy borult lesz az ég. Többfelé várható jellemzően gyenge eső, zápor. Kissé veszít erejéből a szél, de továbbra is elsősorban a Dunántúlon erős, helyenként - kiemelten a Balaton térségében - viharos marad az északias szél.Késő estére 4 és 11 fok közé hűl le a levegő. Jelenleg hidegfronti hatás érvényesül az országban.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: meddig tart egy pánikroham? – Felismernéd a figyelmeztető jeleket? Heves szívdobogás, légszomj, halálfélelem – a pánikbetegség tünetei sokakat megijesztenek, mégis rengeteg tévhit kering róla. Teszteld, mennyire ismered!
kvíz
Kvíz: mi történik az agyban alvás közben? – Teszteld a tudásod! Agyunk irányítja a gondolatainkat, döntéseinket és még azt is, hogyan tanulunk vagy emlékezünk. De vajon mennyit tudunk róla valójában? Teszteld a tudásod ebben az izgalmas kvízben!