COVID-19: csak oltatlan betegek kerülnek kórházba

Egy friss amerikai kutatás szerint az idén kórházba kerülő koronavírus-fertőzöttek túlnyomó többsége, 99,7 százaléka nem volt teljesen beoltva, amikor megbetegedett.

Van, ahol még a kórházi dolgozók sincsenek beoltva koronavírus ellen - részletek !

Nagyon biztató eredményeket hozott a Cleveland Clinic tudományos orvosi központ saját felmérése az új típusú koronavírus elleni védőoltások hatásosságával kapcsolatosan: arra jutottak, hogy az oltókampányok indulása óta szinte csak azok a fertőzöttek szorulnak kórházi ellátásra, akik még nem kapták meg mindkét adag vakcinájukat. A központ saját felmérésében 4300 igazolt koronavírus-fertőzött adatait vizsgálta meg, akiket 20201. január 1-je és április 13-a között kezeltek a klinikán COVID-19 miatt. Emellett az intézet mintegy 47 ezer munkatársának körében is elvégeztek egy kutatást, akik között voltak oltatlan, egy adag, valamint két adag vakcinával beoltottak ápolók is. Közülük 1991 ápolónak lett pozitív a koronavírus-tesztje a vizsgált időszakban - olvasható az Akron Beacon Journal cikkében .

koronavírus COVID-19 fertőzés betegség járvány kórház ellátás
A kórházi adatok is arról árulkodnak, hogy hatásosak a vakcinák. Fotó: Getty Images

Nem alakult még ki a teljes védettség

Az adatokból egyértelműen kiderült, hogy a kórházi ellátásra szoruló fertőzöttek túlnyomó többsége, 99,75 százaléka nem kapta még meg mindkét adag vakcinát, amikor megfertőződtek, vagyis a szervezetükben még nem alakult ki a teljes védettség. Ugyanez az arány mutatkozott a központban dolgozó ápolók körében is - 0,3 százalék volt azoknak az aránya, akik a második adag koronavírus elleni vakcina után több mint két héttel fertőződtek meg, és kerültek kórházba a COVID-19 miatt.

Dr. Donald Dumford, a Cleveland Clinic fertőzésmegelőzési orvosigazgatója elmondta, az eredmények is alátámasztják a vakcinák hatékonyságát, hiszen a megfelelő védettség kialakulása után igen csekély az esélye annak, hogy az oltottaknál kórházi kezelést igénylő, súlyos megbetegedés alakuljon ki a SARS-CoV-2 vírus miatt. Ráadásul még ezekben az esetekben sem kerültek olyan súlyos állapotba a betegek, mint azok, akik védőoltás nélkül fertőződtek meg.

A szakértők szerint az adatok az eddig hezitálók számára is meggyőző bizonyítékként szolgálhatnak, hogy érdemes beadatni a koronavírus elleni vakcinák valamelyikét.

Akár tünetesen, akár tünetmentesen estünk át a koronavírus-fertőzésen, számos furcsa szimptóma alakulhat ki nálunk a COVID-19 után az állandó köhögéstől a hajhullásig. Most újabb mellékhatás jelent meg a szakértők radarján, a COVID-körmök - ide kattintva elolvashatja erről szóló cikkünket.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Északnyugat felől lassan tovább növekszik, vastagszik a felhőzet, hajnaltájt már csak a keleti területeken lehet kevés a felhő. Kisebb eső, zápor helyenként fordulhat elő a Dunántúlon. A légmozgás döntően gyenge vagy mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 0 és +7 fok között valószínű, de a hidegre hajlamos, kevésbé felhős helyeken, kiemelten a Nyírségben gyenge fagy is lehet. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra