Ne akarjuk kiirtani a baktériumokat, többen vannak, mint mi

Dr. Callahan, aki a Colorado Állami Egyetem munkatársa és a baktériumokat és a fertőző betegségeket tanulmányozza, arra figyelmeztet bennünket, hogy minden élőlénynek szüksége van bizonyos fertőzésekre, és ideje, hogy a jó és a rossz fertőzések között különbséget tegyünk.

A modern ember mániája, hogy az antibakteriális tisztítószerekkel kiirtson minden baktériumot. Ez a törekvése hatással van az immunrendszere, az emésztőrendszere, de még az idegrendszere működésére és fejlődésére is - és nem feltétlenül előnyösen.

A legtöbb ember csak azt érzékeli, hogy fertőzés okozza az olyan szörnyű betegségeket, mint a malária, a lepra, hogy szerepük van a fertőzéseknek a gyomorrák, a méhnyakrák, a májrák kialakulásában.

Amit az emberek többsége nem érzékel, az az, hogy a fertőzések legtöbbje az egészségünket szolgálja. A mitokondriumok - a sejtjeink "erőművei" - baktériumok, amelyek energiát - ATP-t - állítanak elő. Szükségünk van a baktériumainkra - mondja Callahan.

Az emberi szervezetben tízszerannyi baktériumsejt él, mint emberi sejt. Baktériumok nélkül nem léteznénk. Az emberi élet bizonyos baktériumokkal való fertőzöttségtől függ. Szükségünk van a baktériumokra, ne akarjuk kiirtani őket. A baktériumok többen vannak, mint bármely más élőlény a Földön.

Amióta Fleming először alkalmazta 1945-ben a penicillint, élvezettel fogtunk neki irtani a baktériumokat az antibiotikumokkal, és a gyógyszer-rezisztens baktériumok kialakulásával már fizetjük az árát. (Science Daily)

fuggetlen.hu

(2007.11.12. 10:44)

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +5 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, időszakos vékonyodás, szakadozás a déli órákig még a déli megyékben is, majd egyre inkább csak az északkeleti, keleti tájakon fordulhat elő. Délután az északkeleti, keleti részeket leszámítva ismét egyre többfelé várható időszakos eső. A keleties irányú szelet helyenként élénk lökések kísérhetik, majd északi, északkeleti irányba fordul az áramlás.A hőmérséklet csúcsértéke nagyrészt 9 és 12 fok között alakul, de a keleti és déli naposabb részeken ennél néhány fokkal magasabb, az északnyugati, nyugati vidékeken pedig alacsonyabb értéket is mérhetünk. A késő esti hőmérséklet 3 és 9 fok között valószínű. A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra