Tünetek, amik a cukorbaj korai jelei lehetnek

Az olyan közismert jelek mellett, mint az állandó szomjúság és a gyakori vizelés, vannak egyéb tünetek is, amelyek azt jelezhetik, hogy cukorbetegek vagyunk.

Ezek a jelek azonban nem mindig egyértelműek, és gyakran eszünkbe sem jutna a cukorbetegséggel összekapcsolni őket - ezért is van, hogy olyan sok embert ér meglepetésként a diagnózis.

Gyulladt, esetleg fertőzött íny

Az úgynevezett periodontitis a 2-es típusú cukorbetegség egyik első jele lehet - derült ki egy friss kutatásból, amely során megállapították, hogy az ínygyulladással (különösen a súlyos fajtával) küzdő emberek között sokkal több a cukorbeteg, illetve a prediabéteszes. Az összefüggés elsősorban abban keresendő, hogy a két betegségnek sok a közös kiváltó oka.

Bőrelváltozások

Az alábbi teszt segítségével megtudhatja, vajon a hétköznapinak tűnő tünetei mögött nem inzulinrezisztencia áll-e.

Már jóval az előtt, hogy a cukorbetegség kiderülne, sokan tapasztalnak sötét elszíneződést a nyak hátsó részén. Ez általában az inzulinrezisztencia jele, - amikor a szervezet nem tudja megfelelően szabályozni a glükózszintet - amiből végül a cukorbetegség is kialakul. Ritkább esetben ezt a fajta elszíneződést petefészekciszta, pajzsmirigygondok, esetleg rák is okozhatja.

Bizsergés, zsibbadás a lábban

A 2-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizáltak 10-20 százalékának kisebb mértékű idegi károsodása lesz, ami a kezdeti szakaszban szinte alig észrevehető - általában a lábban érzett bizsergés, zsibbadás formájában mutatkozik. Emellett érzékeléscsökkenés, illetve egyensúlyzavar is előfordulhat.

Hallás-, illetve látásromlás

A megemelkedett vércukorszint károsíthatja a retinát és megváltoztathatja a szemgolyót körülvevő folyadék mennyiségét, ami homályos látással, illetve látásromlással járhat. Emellett hatással lehet a belső fül idegsejtjeire, ami pedig bizonyos mértékű halláscsökkenést okozhat.

A megemelkedett vércukorszint károsíthatja a retinát , ami látásromlással járhat
A megemelkedett vércukorszint károsíthatja a retinát, ami látásromlással járhat

Hosszabb szunyókálás napközben

Egy kutatás szerint azok között az emberek között, akik délutánonként többet szundítanak egy óránál, gyakoribb a 2-es típusú cukorbetegség.

Forrás: health.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra