Az antibiotikum szedésének megszakítása járhat veszélyekkel, de természetesen ez függ a betegség típusától. Egy tüdőgyulladás esetében például igen kockázatos lehet.
Prof. Dr. Ludwig Endre belgyógyász, infektológus azt tanácsolja, hogy senki ne hagyja abba az antibiotikumos kúrát az orvossal történt egyeztetés nélkül. Bizonyos esetekben igen veszélyes következményekkel járhat a nem befejezett kezelés.
Az antibiotikum szedésének megszakítása járhat veszélyekkel, de természetesen ez függ a betegség típusától. Egy tüdőgyulladás esetében például igen kockázatos lehet.
A felhős tájakon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet, naposra fordul az idő, de északkeleten maradhatnak tartósabban felhős részek. A keleti, északkeleti országrészben, továbbá délután az Alpokalján is kialakulhat néhol zápor, esetleg zivatar. Az északi, északkeleti szelet főként a Dunától keletre kísérik élénk lökések.Délutánra döntően 27 és 33 fok közé melegszik fel a levegő, ennél kissé hűvösebb a legtovább felhős északkeleti helyeken lehet. Késő este 16, 23 fok várható. Továbbra sem érvényesül fronthatás, anticiklon határozza meg időjárásunkat és az orvosmeteorológiai helyzetet.