Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia egyes tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. Érdemes már akkor elmenni az orvoshoz, amikor még nincsenek komoly panaszaink, az allergiateszt valamennyire ugyanis provokálhatja a tüneteket – figyelmeztett a műsorban Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa az InfoRádióban.
A specifikus allergiavizsgálat előtt ajánlott elvégezni egy fül-orr-gégészeti vizsgálatot is, mert nem csak az allergia okozhat ilyen tüneteket, illetve ki kell zárni az allergiavizsgálatot megelőzően a krónikus gyulladásos betegségeket, esetleg az orrpolip fennállását.
Kraxner Helga kiemelte: három nagy pollenszezon van. Az első a tavaszi (fa) pollenszezon, amely februártól májusig tart. A késő tavaszi és kora nyári szezon a leghosszabb, április környékén kezdődik és július közepén ér véget, amikor gabona-, fű- és csalánfélék, útifüvek, vadsóskák okoznak allergiás tüneteket. Végül a gyomszezon a nyár végén indul be, ami különösen megkeserítheti az erre érzékeny emberek mindennapjait egészen októberig. A legtöbb panaszt okozó gyomnövények ilyenkor a parlagfű, a fekete üröm, a libatopfélék és a disznóparéjfélék.