XVI. Benedek halála óta először adott interjút Ferenc pápa. A 86 éves katolikus egyházfő a Sky Newsnak nyilatkozott. A derűs hangú monológ lényege az volt, hogy meggyógyult, sikeres volt a beteg térdét célzó terápia, és felkelhetett a kerekesszékből, ahová körülbelül egy éve kényszerült – írja az Index.
„Ami az érzelmi állapotomat illeti, egy kicsit őrült vagyok, mert olyan jól érzem magam. A térdem jól van, a mágnes- és lézerterápia sikeres volt, a csont szépen meggyógyult, nem lesz szükség műtéti beavatkozásra. Olyannyira, hogy már sétálok, igaz, egyelőre csak járókerettel, de csaknem egy év után végre lábra tudtam állni. A koromhoz képest kielégítő az egészségi állapotom. Persze akár holnap is meghalhatok, de ezzel mindenki így van. Csak azt kérem az Úrtól, hogy tartsa meg a humorérzékemet” – mondja a pápa.
In his first interview since the death of Pope Benedict XVI, the 86-year-old pontiff revealed that thanks to magnet therapy and laser, a bone fracture in his knee had healed without surgery.
— Sky News (@SkyNews) January 25, 2023
For more:https://t.co/PyXAGRRY0r pic.twitter.com/DMe0geHgTy
Gyógyulása a magyar professzor, Mester Endre által kifejlesztett lézerterápiának köszönhető. A professzor már 1984 óta nincs az élők sorában, de módszerével fia, Mester Ádám a mai napig gyógyít a Péterfy Sándor Utcai Kórház-Rendelőintézet és Baleseti Központ második emeleti rendelőjében.
Mindkét fia tovább vitte a felfedezést
Mester Endre 1965-ben kezdte el a lézerkutatását. 1974-ben alapította meg a Semmelweis Lézeres Kutatóközpontot, és szinte élete végéig folytatta munkáját. Az ő nevéhez kötődik az úgynevezett lágylézer felfedezése. Az alacsony intenzitású lézer biostimuláló hatásairól 1967-ben jelentetett meg először publikációkat. Tudományos kísérleteket végzett a lézersugárzás biológiai hatásairól. 56 éve hozta nyilvánosságra megfigyelését, hogy kis teljesítményű lézer hatására a borotvált hátú egereken a szőr gyorsabban nőtt ki, mint a nem kezelt társaikén.
1971-től az alacsony intenzitású lézerrel páciensei nehezen gyógyuló lábszárfekélyeit kezelte eredményesen. Több mint száz cikket publikált kutatásairól. Két fia, Mester Ádám radiológus és Mester András fül-orr-gégész a későbbiekben segítették őt munkájában.