Kóbor macskákat így lehet befogadni

A kóbor macskák elszaporodása az emberi gondatlanság és a helytelen állattartási szokások következménye. Ezeket a cicákat gyakran elkergetik, bántják, illetve a legtöbbjükről senki sem gondoskodik.

Miért nem szeretik a macskák, ha megöleljük őket? Részletek itt.

A kóbor vagy vad cicáknak általában egészen más az emberekhez való hozzáállása, mint házikedvencként tartott társaiknak: a feléjük nyúló kezeket például - még ha azok simogatni szeretnének is - sokszor fenyegetésként érzékelik. Kóbor macskának azokat a példányokat nevezzük, amelyeknek valaha volt gazdája, de kidobták őket vagy elkóboroltak. A vad cicák már az utcán születtek, így emberi gondoskodás nélkül nőttek fel, ezért nagyon nehéz velük a kapcsolatteremtés.

A kóbor macskák sokkal bizalmatlanabbak lehetnek az emberrel szemben, mint házi társaik
A kóbor macskák sokkal bizalmatlanabbak lehetnek az emberrel szemben, mint házi társaik

A kidobott macskák közt van, amelyik továbbra is bízik az emberekben, de olyan is, amelyik a vad cicák szokásait veszi fel, emiatt az emberi közeledést fenyegetőnek érzékeli. A legtöbb kóbor macska azonban ennek ellenére is emlékszik rá, hogy valaha volt olyan gazdija, aki etette, ezért próbál olyan helyek közelében maradni, ahol sok az ember, mert tudja, hogy így nagyobb eséllyel szerezheti meg a túléléshez szükséges táplálékot.

A kóbor macskákat, ha barátságosak, meg lehet próbálni befogni és orvoshoz vinni, mert ha van bennük azonosító chip, akár még a korábbi gazdájukat is megtalálhatjuk. A vad cicáknak pedig építhetünk bélelt dobozokból fedett helyre menedéket, ahol rendszeresen ételt is hagyhatunk nekik. Ezzel segíthetjük a túlélésüket, mivel egy átlagos vad cica élettartama mindössze két év körüli.

Bizalmukba férkőzni rendszeres etetéssel és sok türelemmel lehet. Sokszor hónapok, sőt akár évek kellhetnek hozzá, de ha a cica megszokja, hogy valaki rendszeresen ételt, takarót visz neki, kedvesen beszél hozzá, és nem bántja, akkor egy idő után közeledni kezd, sőt talán még megsimogatni is hagyja magát. Ilyenkor meg lehet próbálni befogni, orvoshoz vinni, illetve akár be is fogadni az állatot.

petMD

Érzékszervek és kommunikáció - mi mindenben ügyesebbek a macskák a kutyáknál? A témáról bővebben ide kattintva olvashat.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
prediabétesz
Súlyos károkat okoz a vércukorszintben, mégis sokan fogyasztják naponta
koleszterin
6 koleszterincsökkentő étel: ezek legyenek mindig a kamrában – A szívroham megelőzésében is segítenek
Kétféle hantavírus is jelen van Magyarországon – ezt érdemes tudni a fertőzésről
D-vitamin
D-vitamin: májusban is kell még szedni? – Mutatjuk, mi lenne a legjobb az orvosok szerint
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +16 °C
Minimum: +7 °C

A felhős időt követően nyugat felől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, reggelre még északkeleten, keleten maradhat felhős az ég, míg másutt kiderül. A csapadékzóna is tovább halad kelet felé, melyből több helyen számíthatunk esőre, záporra, esetleg zivatarra, de reggelre már szinte mindenütt megszűnik a csapadéktevékenység. Az élénk északnyugati szelet helyenként erős, olykor viharos lökések kísérhetik.Késő estére 6 és 15 fok közé hűl le a levegő.A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 1 és 9 fok között valószínű, de a szélcsendes, derült Nyugat-Dunántúlon akár gyenge fagy is lehet. Hidegfront vonul át az ország felett, így elsősorban az arra érzékenyek körében jelentkezhetnek orvosmeteorológiai panaszok.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: felismered képről az orvosi eszközöket? – Keveseknek sikerül a 10/10 Az orvosi rendelőkben számos különleges eszköz rejtőzik. Mennyire ismered ezeket? Kvízünkben most próbára teheted a tudásod!
kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!