Ezért eszik a kutyád füvet

Kutyatartóként talán te is megtapasztaltad már, hogy négylábú barátod néha előszeretettel rágcsálja a fűcsomókat. Ilyenkor a legtöbben gyomorégésre vagy valami komolyabb betegségre gondolnak, amely miatt az állat próbálja magát meghánytatni. De vajon tényleg van okod aggódni, ha azt látod, hogy kis kedvenced „legelni” kezd?

A közhiedelem szerint a kutyák csak akkor rágcsálnak füvet, ha betegek, illetve hányniuk kell. Éppen ezért – érthető módon – a gazdák rendszerint megrémülnek, ha azt látják, hogy kedvencük előszeretettel kóstolgatja a fűszálakat a kertben vagy a parkban. Mindez azonban csak egy tévhit, tehát aggodalomra semmi ok – állítja az rtl.hu korábbi cikke.

kutya
A kutyák nem csak akkor rágcsálnak füvet, ha betegek. Fotó: Getty Images

Nem kell azonnal rémeket látni

A portál egy állatorvos TikTok-videójára hivatkozva igyekezett megnyugtatni a kutyatartókat. Dr. Amir Amnway ugyanis arról tájékoztatta követőit, hogy a fűevés nem feltétlenül jelez betegséget. A szakember szerint a legtöbb esetben csupán arról van szó, hogy az ebnek ízlik az adott növény, ezért eszi meg. Néha viszont valóban könnyíteni akarnak magukon, amikor érzik, hogy nagyon kavarog a gyomruk.

A cikk azonban arra is felhívja a figyelmet, hogy a fenti állítás ellenére nem érdemes csak legyinteni arra, ha kedvencünk szinte bármilyen növényt megkóstol. A Sun gyűjtése szerint ugyanis az azálea, a gyöngyvirág, a leander, a nárcisz, a szágópálma és a tulipán is kifejezetten veszélyes lehet négylábú barátainkra.Honnan tudhatom, hogy veszett a kutyám?
A veszettséget okozó kórokozót számos vadállat hordozhatja, azoktól pedig a kijáró háziállatok is elkaphatják. A fertőzés nagyon gyors lefolyású, emiatt általában az állatok halálával végződik. A vírus ráadásul az emberre is veszélyes. Éppen ezért jó, ha tudod, hogy milyen tünetekre érdemes felfigyelned.

Sokat számít a mennyiség

Ahogy már korábbi cikkünkben olvashattad, gyomorpanaszok esetén a kutyák szinte rágás nélkül nyelik le a fűszálakat, azok ugyanis fizikailag ingerelni tudják az eb torkát és gyomornyálkahártyáját, így idézik elő a hányást. Nagy bajra akkor érdemes gyanakodni, ha nem csupán 1-2 szál elrágcsálásáról van szó, hanem kedvencünk nagyobb mennyiségben fogyasztja, már-már habzsolja a növényt.

A növényevés azonban sokszor valóban csak kedvtelésből történik, de egyfajta pótcselekvésként a kiegyensúlyozatlan táplálás ellensúlyozását is szolgálhatja. Ha tehát kutyánk gyakran áll neki „legelni”, érdemes utánajárni, hogy az általunk biztosított eledelből vajon hozzájut-e mindenhez, amelyre szüksége van az egészsége megőrzéséhez. A fű ugyan számos esszenciális tápanyagot tartalmaz, de némi főtt zöldséggel is egyszerűen kielégíthetjük kutyánk igényeit – és így még azon sem kell aggódni, hogy kedvencünk esetleg gyomorrontás miatt rágcsál fűszálakat.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +15 °C
Minimum: +9 °C

Nagyrészt borult idő várható, inkább az ország északnyugati felén-harmadán vékonyodhat, szakadozhat fel hosszabb időre a felhőzet. Számottevő csapadék nem várható, de szitálás, gyenge eső akár több helyen is előfordulhat. Az Észak-Dunántúlon megélénkül az északnyugati szél. Késő estére 9 és 14 fok közé csökken a hőmérséklet. Az orvosmeteorológiai helyzetben kettősfronti hatás érvényesül.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra