Koronavírus: 455 magyar fertőzött halt meg hétvégén

Az elmúlt 3 nap során összesen 16 017 új koronavírus-fertőzöttet és 455 áldozatot regisztráltak Magyarországon.

Újabb 16 017 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel átlépte az 1 millió 198 ezret a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma. Emellett elhunyt 455 beteg, így a koronavírus-járvány hazai áldozatainak száma 36 884-re emelkedett - olvasható a koronavirus.gov.hu-n.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus járványhelyzet, koronavírus Magyarország, koronavírus fertőzöttek száma, koronavírus halottak száma, koronavírus magyar áldozatok
Koronavírus elleni vakcinát adnak be egy páciensnek a fővárosi Szent János Kórház oltópontján.Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

6531-en vannak kórházban

Jelenleg 170 416 aktív koronavírus -fertőzött van Magyarországon. 6531-en szorulnak kórházi kezelésre, közülük 565-en lélegeztetőgépen vannak. Közben viszont 991 639 személyt már gyógyultnak nyilvánítottak. A legfrissebb adatok szerint 43 047 személy van hatósági házi karanténban, és több mint 8,85 millió tesztet végeztek már el az országban.

Így áll a hazai átoltottság

Noha a nagy járványok elleni védekezés az emberiség egyik sikertörténete, minőségi ugrást csak a tömeges védőoltások bevezetése jelentett.

Eddig már 6,19 millió személyt oltottak be Magyarországon a koronavírus ellen, 5,89 millióan pedig már a második dózist is megkapták. Azoknak pedig, akik már legalább 4 hónappal ezelőtt megkapták a COVID-19 elleni oltást második adagját, a harmadik, emlékeztető dózis beadatását is ajánlják. A friss információk szerint már több mint 3 millióan meg is kapták az ismétlő oltást.

Sikeres volt az oltási akció

Az elmúlt három hétben zajlott oltási akció vasárnap este lezárult, addig összesen 1 millió 436 ezren igényeltek oltást. Közülük 1 millió 171 ezren már a megerősítő dózist kérték, de 166 ezer eddig oltatlan ember is úgy döntött, hogy most már beadatja magának az első oltást. A kórházi oltópontok mától ismét normál menetrendben oltanak. Aki szeretné beoltatni magát, itt foglalhat magának időpontot, ha már rendelkezik érvényes regisztrációval, vagy a háziorvosától is kérheti az oltás beadását. Egyébként további oltási akciók is várhatóak majd a közeljövőben, ezekről hamarosan tájékoztatást adnak.

Az idő múlásával egyre több emberen mutatkoznak a koronavírus-járvány okozta stressz , aggodalom és bizonytalanság testi-lelki hatásai. Egy friss kutatás rávilágított, hogyan befolyásolhatja mindez a vérnyomásértékeinket.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
prediabétesz
Súlyos károkat okoz a vércukorszintben, mégis sokan fogyasztják naponta
koleszterin
6 koleszterincsökkentő étel: ezek legyenek mindig a kamrában – A szívroham megelőzésében is segítenek
Kétféle hantavírus is jelen van Magyarországon – ezt érdemes tudni a fertőzésről
D-vitamin
D-vitamin: májusban is kell még szedni? – Mutatjuk, mi lenne a legjobb az orvosok szerint
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +17 °C
Minimum: +7 °C

A frontfelhőzet fokozatosan kelet felé halad, miközben egyre jobban szétesik, szakadozik, környezetében szórványosan számíthatunk jellemzően esőre, záporra. Délelőttől kezdve nyugat felől ismét egyre nagyobb területen megnövekszik, megvastagszik a felhőzet, mellyel délután újabb csapadékzóna érkezik. Zivatarra a déli és keleti, északkeleti harmadban van nagyobb esély. Az északnyugati szelet sokfelé erős, az Észak-Dunántúlon és zivatarok környezetében olykor viharos lökések is kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 15 és 22 fok között várható, de a korán felhősödő Nyugat-Dunántúlon ennél alacsonyabb értékek lesznek, ott már délelőtt beáll a maximum.Késő estére 6 és 15 fok közé hűl le a levegő. Hidegfront vonul át az ország felett, így elsősorban az arra érzékenyek körében jelentkezhetnek orvosmeteorológiai panaszok.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: felismered képről az orvosi eszközöket? – Keveseknek sikerül a 10/10 Az orvosi rendelőkben számos különleges eszköz rejtőzik. Mennyire ismered ezeket? Kvízünkben most próbára teheted a tudásod!
kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!