Kitalált betegség a K-szindróma

Több tucat ember életét mentették meg római orvosok a második világháború idején egy kitalált betegséggel. A rejtélyes K-szindróma története végül csak a 21. század elején kapott széles körű nyilvánosságot.

A történelemórákról jól ismert Tajgetosz valójában nem is létezett. Részletek itt.

"1943 őszén a németek elkezdték a zsidók deportálását a koncentrációs táborokba a megszállt Olaszországban. Nagyjából 10 ezer embert hurcoltak el az olasz földön felállított táborokba, illetve Auschwitzba, a többségük ott is halt meg" - írja az Index . Akadtak ugyanakkor, akiket különböző trükkök révén sikerült megmenteni a haláltáboroktól, beleértve azt a 45 kamubeteget is, akit 1943 és 1945 között bújtattak a római Fatebenefratelli kórházban.

A római Fatebenefratelli kórház dolgozói közel félszáz kamubeteg életét mentették meg
A római Fatebenefratelli kórház dolgozói közel félszáz kamubeteg életét mentették meg

Titokban ugyanis Albert Kesselring, az olasz megszállást vezető náci tábornok után elneveztek K-szindrómának egy fiktív kórképet, amelyet a rosszindulatú daganatos megbetegedések és a tuberkulózis ( TBC ) furcsa egyvelegének mondtak az orvosok, illetve amely rendkívül fertőző betegség hírében állt. Legfőbb tünete a folytonosan visszatérő, erős köhögési roham volt, habár a valóságban e panaszok mindig csak olyankor jöttek elő, amikor a német katonák ellenőrzést tartottak az intézményben - nem véletlenül.

Mivel a K-szindrómára az orvostudomány nem ismert gyógymódot, aki elkapta, rövid úton szörnyű halált halt - pontosabban ezzel riogatták az orvosok a nácikat, akik így jobbnak látták, ha inkább nem közelítik meg a fertőzötteket. Persze, eközben a kórház dolgozói pontosan tudták, hogy mit is takar a félelmetes diagnózis. A történet később dr. Vittorio Sacerdoti, a kórház egykori orvosának visszaemlékezéseiből látott napvilágot 2003-ban, illetve a fennmaradt dokumentumok utólagos feltárása alapján tudták megbecsülni, hogy a módszerrel hány zsidó ember életét mentették meg a biztos haláltól.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

A még felhősebb tájakon is csökken a felhőzet, a záporok megszűnnek. A déli szél többnyire mérsékelt marad. Késő estére 5 és 12 fok közé hűl le a levegő. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra