Mágnesterápia: hogyan, mire használhatjuk?

Világszerte ismert és elismert kiegészítő egészségügyi kezelés a mágnesterápia, amelyet többek között mozgásszervi panaszokra, gyulladásokra és fájdalom csökkentésére használnak. Megoszlanak a vélemények arról, hogy mindenkinél sikeresen alkalmazható-e, de a statisztikák azt mutatják, bizonyos betegségtípusok esetében jó eredményt lehet elérni a módszer segítségével.

Már 3500 évvel ezelőtt, az ősi kínai gyógyászatban sikerrel használták fájdalomcsillapításra, ebből az időszakból származik a legrégebbi írásos bizonyíték a mágnes gyógyító hatásáról. Alkalmazták Egyiptomban, az ókori görögök és a perzsák is - utóbbiak görcsoldásra és a köszvény panaszainak csökkentésére.

A mágnesterápia során a Föld mágneses terét veszik alapul, amely az egész evolúcióra hatással van.

- A kezelések során a Föld mágneses terének nagyságrendjével azonos erősségű mágneses erőt használunk, ennek azonban semmilyen káros mellékhatása nincs a szervezetre. A beteg semmit nem érez a kezelés során, mivel a szerkezet alacsony frekvenciás mágneses mezőt bocsát ki.

Fülcsengésre is hatásos? A Loyola Egyetem Orvostudományi Karának kutatói azt vizsgálják, hogy a mágnesterápia új típusa segíthet-e a fülcsengéstől szenvedő betegeken. Kattintson a részletekért! A szervezet elektromos erőit ingerli és hozzásegíti a testet a kiegyensúlyozott állapot eléréséhez, vagy panasz esetén a normál állapot eléréséhez - ismertette az eljárás lényegét Tompa Katalin, az Emineo Egészségügyi és Baleseti Központ fizikoterápiás szakasszisztense.

- Természetesen vannak olyan esetek, amikor nem ajánlott ez a módszer, így például pacemaker esetén. Ugyancsak nem tanácsos ezt a módszert alkalmazni aktív daganatos megbetegedés során, állapotosan, TBC-sen, szervátültetés és súlyos fertőzések után, pajzsmirigybetegség esetén. A leggyakrabban fájdalomcsillapításra, gyulladáscsökkentésre használjuk, de hatásos lehet krónikus, illetve akut problémák gyógyítására is - tette hozzá.

A mágnesterápiát elsősorban mozgásszervi panaszokra, fájdalom enyhítésére alkalmazzák

A mágnesterápiát elsősorban mozgásszervi panaszokra, fájdalom enyhítésére alkalmazzák

A szakember elmondta: kiváló kiegészítő kezelési fajta lehet törések, lágyszöveti sérülések, ízületi megbetegedések, csontritkulás , gerincproblémák, stroke, Parkinson-kór, fekélyek, sclerosis multiplex esetén. Ez a világszerte alkalmazott és elismert eljárás regeneráló, perifériás keringésjavító hatású, csökkentheti a pszichés panaszokat, a stresszt, sikerrel alkalmazható, akár otthoni környezetben is alvásjavításra, allergiás panaszokra.

Tompa Katalin hozzátette, ideális esetben hetente kétszer, háromszor ajánlott 10-20 perc közötti időtartamban mágnesterápiára járni, és a negyedik, ötödik alkalom után várható javulás.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

Délelőtt nagyrészt közepesen vagy erősen felhős idő várható, majd délutánra egyre nagyobb területen szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Az ország délnyugati és középső harmadán zártabb maradhat a felhőtakaró, ott valószínű a legkevesebb napsütés. Elszórtan - főként hazánk északnyugati kétharmadán - valószínű kisebb eső, zápor, néhol zivatar sem kizárt. A Dunántúlon az északnyugati, az északkeleti megyékben a délnyugati szél megélénkül, helyenként - záporok, zivatarok nyomán is - megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 17 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra