Fogadunk, hogy ártalmas az egészségére!

A sport mérkőzésekre fogadást tenni és a tévében zajló valóságshow-kra szavazni árt az egészségnek és a boldogság ellen hat - állapította meg egy nemrégiben közzétett tanulmány.

Az Arizona Állami Egyetem kutatói 850 diák bevonásával kísérletet végeztek. A vizsgálat során azt találták, hogy akik a műsor előtt fogadást tettek, azok stresszesen nézték és kevésbé élvezték a közvetítést.

Akkor született meg a terv, hogy készítsenek egy ilyen felmérést, amikor a tévében a Survivor című műsor ment, és közben a kutatók közül Mandel-nek és Nowlis-nak feltűnt a kollégáik ideges viselkedése.

"Azzal, hogy valaki leteszi a voksát a műsor vagy meccs kimenetelére, elkötelezi magát. Az emberek nem szeretnek tévedni. Rosszabb érzés attól félni, hogy veszít a csapatunk, mint a valóságban megélni a veszítést"- nyilatkoztak a kutatók. "Aki a műsor alatt attól retteg, hogy mi lesz, ha elveszíti a fogadást, annak oda az estéje, az nem fogja jól érezni magát az egész közvetítés alatt."

A kísérlet lényege az volt, hogy különböző játékok végeredményét kellett megjósolni a résztvevőknek. A vizsgált személyek arra számítottak, hogy ha fogadást kötnek, akkor jobban fogják élvezni a játékot, de meglepő módon, ezzel ellentétes eredményről számoltak be.

"Sok vizsgálat kimutatta már, hogy az emberek képtelenek előre megjósolni a saját hangulatukat."

A kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy teljesen mindegy, hogy végül nyernek, vagy veszítenek, mindenképpen rosszat tett az embereknek, hogy fogadást kötöttek.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

stroke
Ennél a vércsoportnál magas a stroke veszélye – Már 60 éves kor előtt kialakulhat
személyi kedvezmény
Közel 200 ezer forint jár vissza e betegségek után – Íme a lista
koleszterin
Kétnapos zabpehelykúra lehet a koleszterin ellenszere – Így lehet elkezdeni
vitaminszedés
Nem jó, ha ezt a 3 vitamint reggel veszed be
vércukorszint
Kiderült, melyik gyümölcs lehet a legjobb a vércukorszint stabilizálására
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +7 °C
Minimum: -3 °C

A gomolyfelhők jórészt feloszlanak, de az északkeleti határ közelében lehet még néhány hózápor, zápor. Eközben délnyugat felől erőteljes felhősödés kezdődik, az éjféli órákig ebből még nem lesz csapadék. A délire, délkeleti forduló szél általában mérsékelt marad.Késő estére -3 és +2 fok közé hűl le a levegő.A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -8 és +1 fok között alakul. Az orvosmeteorológiai előrejelzés szerint szerdán átmenetileg nyugodtabb lesz az időjárás, az érzékenyebbek viszont most is tapasztalhatnak hidegfront jellegű panaszokat – például fejfájást, migrént és a vérnyomáscsökkenést.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Milyen fajtájú macska Garfield? – Teszteld a tudásod gyerekkorunk kedvenc állati mesehőseiről! Meg tudnád mondani, hogy milyen macskafajtáról mintázták Garfieldot? Vagy hogy milyen állat Zazu az Oroszlánkirályból? Teszteld tudásod az állatmesék jól ismert szereplőiről kvízünkben!
kvíz
Felismered képről a házikedvenceket? Teszteld a tudásod! Ha valaki házikedvencre vágyik, bizony akadnak lehetőségek a kutyán és macskán túl is. Mennyire vagy jártas az egyéb fajok között? Tedd próbára tudásod kvízünkben!